Porównanie procesorow

Poszukuje porownanai procesorow Pentium D 805 z Pentium D 945 czy oplaca sie brac tego drugiego?

Witam!

Poniżej masz porównanie, ale powiem Ci, że jak się przymierzasz do D 945 to daj sobie spokój, bo za kilkadziesiąt zł więcej masz Core 2 Duo E6300

D 805:

Rdzeń Smithfield

Liczba rdzeni w strukturze procesora 2

Taktowanie procesora 2.66 GHz

Taktowanie FSB 533 MHz

Mnożnik 20 x

Cache L1 24 KB + 32 KB

Cache L2 2 x 1 MB

Cache L3 Nie

Instrukcje 64 bit Tak

Hyper-Threading Nie

Proces technologiczny 90 nm

Napięcie 1.25 - 1.4 V

Instrukcje multimedialne MMX, SSE, SSE2, SSE3

Dodatkowe informacje EIST, EM64T, EBD

D 945:

Rdzeń Presler

Liczba rdzeni w strukturze procesora 2

Taktowanie procesora 3400 MHz

Taktowanie FSB 800 MHz

Typ szyny FSB

Mnożnik 17 x

Cache L1 2 x 16 KB

Cache L2 2 x 2048 KB

Cache L3 Nie

Instrukcje 64 bit Tak

Hyper-Threading Nie

Proces technologiczny 65 nm

Napięcie b.d.

Instrukcje multimedialne MMX, SSE, SSE2, SSE3

Dodatkowe informacje EIST, EM64T, EDB

tak ale moge kupic okazyjnie d 945 za 450 zl

Witam!

A za niecałe 700zł kupisz E6300, a jego wydajność jest o wiele większa niż D945.

Zrobisz jak zechcesz, w każdym razie D805 jest gorszy od D945 - tak nawiązując do tematu :slight_smile:

W zasadzie nie było co porównywać :slight_smile:

Ale się wszyscy czepią C2D, jest on droższy o całe 300zł i to temat o Pentium D805vs 915 a nie C2D. Denerwują mnie wypowiedzi na temat, procesorów gdy wszyscy wylatują “a lepszy jest C2D” Sam chciałem porównanie Athlona 2200+ a Sempka 2800+ i to samo przeczytałem w odpowiedzi od innego usera :!: Co prawda to prawda C2D jest najszybszym desktopowym procesorem 2 rdzeniowym ale szanujmy tych którzy mają tak jak ja mniej zasobną kieszeń i nie wylatujmy jak “Filip z Konopi” Bo jest to troche nie tego… :? Zastanówcie się co będzie jak wyjdzie Athlon FX Quard Core :?: Wtedy już każdy zapomni o Athlonach 64 i Pentium D tylko wszystko będzie się sprowadzało na to samo…

Wracając do porównania to D915 jest lepszy bo ma lepsze parametry i proces produkcyjny nowy. Niższy mnożnik może zmylić :slight_smile:

Chodzi Ci o platforme Quad Father? 4x4? Już jest. Bez rewelacji.

Tego 805D z łatwością przerabia się na 820. Wystarczy tylko ustawić w BIOSie inną częstotliwość FSB. To nie jest proces podkręcania a proces naprawiania tego co Intel popsuł. :slight_smile:

Jest tylko do testów, jednak przegania C2D patrz na http://www.idg.pl tam masz zapowiedź, jednak dwa procesory to lepsze rozwiązanie niż dwa złączone rdzenie, i AMD to wykorzysta. Na razie platforma ma duży pobór mocy, ale jesteśmy świadkami narodzenia Czegoś innego niż wciśnięte 2 C2D pod jedną podstawke :mrgreen:

Witam!

4x4 hehehe chyba nie wiesz o czym piszesz… przegrywa nie tylko z Core 2 Quad ale nawet właśnie z Core 2 Duo X6800, ale AMD nie stawia na wydajność w platformie 4x4 tylko na wielowątkowość i takie jest oficjalne stanowisko AMD w tej sprawie.

4x4 przyda się ludziom, którzy chcą robić wiele rzeczy na jednym kompie, zachowując przy tym płynność pracy we wszystkich wykonywanych wątkach.

Jeszcze jest jedna zasadnicza wada 4x4 - chłodzenie - widziałeś to? To jakaś kpina dwa śmieciarskie wiatraki na radiatorach i dodatkowo na radiatorach od płyty takie głośne turbo-bzyki.

Skandal, że w ogóle coś takiego wymyślili.

Niestety, ale 4x4 nic nie zmieni w relacji Intel - AMD. Intel wykonał taki skok, że bania mała, a już zapowiada proces technologiczny 45nm.

Jedyne co dobre to spadek cen Athlonów X2.

W kategorii wydajność (lub jak kto woli POWER) nadal królują Core 2 Duo i Core 2 Quad.

Żeby była jasność nie jestem fanatycznym maniakiem Intel’a - po prostu kieruję się faktami.

c2d dalej jest jedno rdzeniowcem…

to przeważa na korzyść 945 :slight_smile:

Ale uprzedam, kup dobre chłodzenie do tego i mocną zasiłkę.

A co tam robi core1 i core2 w architekturze Conroe,to napewno dwa rdzenie ze wspolnym L2.