Porównanie systemu Windows z Red Hat Linux

http://www.microsoft.com/poland/compare ... linux.mspx

Nieźle się uśmiałem jak to przeczytałem. Mam serwer na linuxie i nigdy nie miałem żadnych problemów .

Microsoft mówi o sobie :

"Łatwiejsza konfiguracja i zarządzanie + przewidywalność = bardziej niezawodna platforma "

Mam już windowsa XP i znam tą "przewidywalność" .

A niezawodność tak samo ,z resztą każdy kto dłuższy czas korzysta z Xp-ka wie o co mi chodzi

A o linuxie mówią :

"Empiryczny dowód na to, że podejście do bezpieczeństwa oprogramowania na zasadzie jawności kodu źródłowego nie sprawdza się dla firmy Red Hat"

Tylko że na linuxa jest duuuużo mniej wirusów itp. niż na platformy Windowsa

Co o tym myślicie ??

(rgabrysiak) #2

Jeśłi miałbym stawiać serwer w firmie to tylko korzystając z oprogramowania opensource. Przynajmniej mam pewnośc że system nie robi nic za moimi plecami, i mogę go konfigurować jak tylko chce. :slight_smile:

(Rafał(c)) #3

Czyżbyś chciał wywołać kolejną wojnę Windows vs Linux ?

Każdu używa tego, co dla niego lepsze. Nikt nie musi przekonywać innych o wyższości jednego rozwiązania nad innym. Ja używam zarówno Xp’ka jak i Linuksa (KateOS) i nie widzę specjalnego problemu.

No i chyba nie sądziłeś, że Microsoft będzie wywyższać alternatywny system ? Każdy swoje chwali.

(Kpc21) #4

Każda myszka swój ogonek chwali i tyle. Wiadomo, że Microsoft będzie zachwalać Windowsa, w czym to on nie jest lepszy od Linucha, a Red Hat w drugą stronę: będzie wymieniac wady Windowsa.