Port USB wywala mi system podczas dokowania

(M Sliwinski) #1

Podczas dokowania jakiegokolwiek urzadzenia do portu USB 2.0 z przodu obudowy niekiedy wywala mi system, tylne na plycie dzialaja bardzo dobrze. W czym moze byc problem?

(Drobok) #2

Co znaczy nawala system ?? Możliwe jest nieprawidłowe podpięcie usb panelu przedniego do mobo ;]

(M Sliwinski) #3

Przepraszam, wywala system. Komuter zostaje wylaczony bez restartowania sie.

(Drobok) #4

Jeśli tak dzieje się zawsze możliwe jest jakieś spięcie na przewodach, bądź nieprawidłowe ich podłączenie.

Możemy wykluczyć problemy z softem. Jeśli masz możliwość to zrób bootowalnego pendriva z linuxem i sprawdź czy dasz rade z niego bootować na przednim panelu. Oczywiście wcześniej sprawdź kable z panelu przedniego na płycie głównej wg dołączonej do niej instrukcji.

(M Sliwinski) #5

Wyzsza szkola jazdy jak dla mnie.. Myslisz ze problem jest na obudowie czy na plycie glowniej?

Ciekawe jest to, ze bios pokazuje mi sie dwukrotnie podczas ladowania i zaraz w trakcie ladowania programow, gdy sieci 'koleczko'. Obraz musi zawsze raz mignac, tak jakby znowu dwa razy sie ladowal.

-- Dodane 11.12.2010 (So) 21:39 --

Dzis do tego doszedl blue screen, jak temu zardzic?

-- Dodane 12.12.2010 (N) 12:26 --

Czy to mozliwe zeby komp nie mial jakiegos uziemienia? To wyglad ana jakies zwarcie przy wkladaniu wtyczek usb. Wlasciwie nie musze go wkladac, wystarczy ze lekko nim dotkneport nie zapinajac.

-- Dodane 16.12.2010 (Cz) 11:53 --

Problem rozwiazany! Uzylem do przykrecenia plyty glownej wkretow ktore mialy za male glowki. Nie dotykaly nadatkow cyny dookola siebie, przez co plyta nie byla uziemiona. W efekcie czego posiadajacy ladunek usb powodowal wywalanie sie systemu nawet przy dotknieciu portu. Serdecznie dziekuje wszytskim za dotychczasowa pomoc!