Port USB wywala mi system podczas dokowania

Podczas dokowania jakiegokolwiek urzadzenia do portu USB 2.0 z przodu obudowy niekiedy wywala mi system, tylne na plycie dzialaja bardzo dobrze. W czym moze byc problem?

Co znaczy nawala system ?? Możliwe jest nieprawidłowe podpięcie usb panelu przedniego do mobo ;]

Przepraszam, wywala system. Komuter zostaje wylaczony bez restartowania sie.

Jeśli tak dzieje się zawsze możliwe jest jakieś spięcie na przewodach, bądź nieprawidłowe ich podłączenie.

Możemy wykluczyć problemy z softem. Jeśli masz możliwość to zrób bootowalnego pendriva z linuxem i sprawdź czy dasz rade z niego bootować na przednim panelu. Oczywiście wcześniej sprawdź kable z panelu przedniego na płycie głównej wg dołączonej do niej instrukcji.

Wyzsza szkola jazdy jak dla mnie… Myslisz ze problem jest na obudowie czy na plycie glowniej?

Ciekawe jest to, ze bios pokazuje mi sie dwukrotnie podczas ladowania i zaraz w trakcie ladowania programow, gdy sieci ‘koleczko’. Obraz musi zawsze raz mignac, tak jakby znowu dwa razy sie ladowal.

Dodane 11.12.2010 (So) 21:39

Dzis do tego doszedl blue screen, jak temu zardzic?

Dodane 12.12.2010 (N) 12:26

Czy to mozliwe zeby komp nie mial jakiegos uziemienia? To wyglad ana jakies zwarcie przy wkladaniu wtyczek usb. Wlasciwie nie musze go wkladac, wystarczy ze lekko nim dotkneport nie zapinajac.

Dodane 16.12.2010 (Cz) 11:53

Problem rozwiazany! Uzylem do przykrecenia plyty glownej wkretow ktore mialy za male glowki. Nie dotykaly nadatkow cyny dookola siebie, przez co plyta nie byla uziemiona. W efekcie czego posiadajacy ladunek usb powodowal wywalanie sie systemu nawet przy dotknieciu portu. Serdecznie dziekuje wszytskim za dotychczasowa pomoc!