Port

Witam!

Mam od sasiada neo.

Sasiad ma router z funkcja switcha bodajze- sa 4 wyjscia ethernet.

Do jednego wyjsci podlaczony jest komputer sasiada a do drogiego bezprzewodowy router linksys, z ktorygo rdiowo ja mam neo.

chodzi teraz o to na ktorym z routerow nalezy przekierowac port oraz na jakie ip- ip zewnetrzne przydzielone przez tp czy ip wewnetrzne- routera bezprzewodowego czy routera ze swichem?

ps. jesli ktos mogl by mi dokladnie napisac co nalezywrowadzic w routersze, o dokladnie wpisac bylo by milo.

Dzieki!

skolodziejczyk ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jak to zrobić nie powiem bo nie miałem doczynienia z tymi sprzętami.

Jeżeli oba posiadają NATa a pewnie tak to na Linksysie musisz przkierować sobie na swój komputer(Virtual Server, Port forwarding) najlepiej jakbyś miał statyczne DHCP lub sztywno przypisane. A na tym routerze NEO, przekierować port na tego Linksysa.

Zakładam że oba mają NATy, jeżeli linksys nie ma to przekierowujesz normalnie na adres IP wewnętrzny swojego komputera który ma mieć przekierowane porty.