Porty dvi i display port na karcie Asus radeon 7790hd nie działają na Win10

(luckiblue) #1

Cześć, mam taki problem, Win10 Pro, ASUS Radeon 7790 HD, najnowsze sterowniki zainstalowane, obraz przez HDMI idzie ale przez DVI i DisplayPort nie działa. Problem objawia się tylko na Win10 Pro, bo na Win7 i Ubuntu 15.10 i 14.04.3 wszystko działa przez DVI jak i HDMI. Displaya nie potrzebuję raczej ale ten DVI spędza mi sen z powiek, bo obraz po DVI jest lepszy dla mnie niż HDMI. Ktoś ma jakieś pomysły?

(KAZDAN63) #2

System W10 sam wybrałeś ? Czy AMD “przejmuje” się jak działa sterownik w HD 7790 & W10 ? Ja myślę , że nie bardzo . DVI kontra HDMI ? “Ciekawe” rzeczy piszesz .

(Adadak) #3

Instalujesz Windows 10, nie sprawdzając czy sterowniki są z nim kompatybilne? To tylko Twoja wina, że to nie działa. Jedyne co możesz zrobić to downgrade do starszego Windowsa (7 lub 8.1). Nie ma żadnej różnicy w jakości obrazu przez DVI lub HDMI. Kolega wyżej ma rację.

(luckiblue) #4

Widzę wypowiadają się fani HDMI, skoro nie widać różnicy to ciekawe, że ja ją widzę oraz jakieś 10 osób oprócz mnie, które na co dzień korzystają z komputera i kilka z nich zajmuje się grafiką komputerową, no ale tak, grafik nie zauważy różnicy w obrazie :slight_smile:

P.S Udało mi się samemu rozwiązać problem, DVI śmiga i obraz jest znacznie lepszy. Pozdro.

(Adadak) #5

Są dwie różnice:

1.HDMI może przesyłać dźwięk.

1. Inny kształt wtyczek.

Na pewno ma to wpływ na jakość obrazu ;). Chociaż uzasadnij technicznie dlaczego myślisz, że DVI przesyła obraz w lepszej jakości.

(_tommy_) #6

Jakość przesyłanego sygnału jest taka sama dla DVI jak i dla HDMI. Oba to sygnały cyfrowe a one nie mogą być inne. 

Jedynie co może mieć wpływ to jakość monitora i subiektywne odczucia użytkownika.

Zasadniczo DVI = HDMI z jedną uwagą na plus dla HDMI, ten standard przesyła obraz z dźwiękiem, czego nie ma DVI :wink: