Porty dvi i display port na karcie Asus radeon 7790hd nie działają na Win10

Cześć, mam taki problem, Win10 Pro, ASUS Radeon 7790 HD, najnowsze sterowniki zainstalowane, obraz przez HDMI idzie ale przez DVI i DisplayPort nie działa. Problem objawia się tylko na Win10 Pro, bo na Win7 i Ubuntu 15.10 i 14.04.3 wszystko działa przez DVI jak i HDMI. Displaya nie potrzebuję raczej ale ten DVI spędza mi sen z powiek, bo obraz po DVI jest lepszy dla mnie niż HDMI. Ktoś ma jakieś pomysły?

System W10 sam wybrałeś ? Czy AMD “przejmuje” się jak działa sterownik w HD 7790 & W10 ? Ja myślę , że nie bardzo . DVI kontra HDMI ? “Ciekawe” rzeczy piszesz .

Instalujesz Windows 10, nie sprawdzając czy sterowniki są z nim kompatybilne? To tylko Twoja wina, że to nie działa. Jedyne co możesz zrobić to downgrade do starszego Windowsa (7 lub 8.1). Nie ma żadnej różnicy w jakości obrazu przez DVI lub HDMI. Kolega wyżej ma rację.

Widzę wypowiadają się fani HDMI, skoro nie widać różnicy to ciekawe, że ja ją widzę oraz jakieś 10 osób oprócz mnie, które na co dzień korzystają z komputera i kilka z nich zajmuje się grafiką komputerową, no ale tak, grafik nie zauważy różnicy w obrazie :slight_smile:

P.S Udało mi się samemu rozwiązać problem, DVI śmiga i obraz jest znacznie lepszy. Pozdro.

 Są dwie różnice:

1.HDMI może przesyłać dźwięk.

  1. Inny kształt wtyczek.

Na pewno ma to wpływ na jakość obrazu ;). Chociaż uzasadnij technicznie dlaczego myślisz, że DVI przesyła obraz w lepszej jakości.

Jakość przesyłanego sygnału jest taka sama dla DVI jak i dla HDMI. Oba to sygnały cyfrowe a one nie mogą być inne. 

Jedynie co może mieć wpływ to jakość monitora i subiektywne odczucia użytkownika.

Zasadniczo DVI = HDMI z jedną uwagą na plus dla HDMI, ten standard przesyła obraz z dźwiękiem, czego nie ma DVI :wink: