Porty, IP , przekierowania w ruterze - juz sie caly pogubilem. Blagam o pomoc

Wiitam. Nie moge pojac paru rzeczy w ruterze i przez to mam problem z konfiguracja. Prosze was o pomoc. Nie ogarniam paru rzeczy; Chce aby z windowsa tylko przegladarka laczyla sie przez ruter z zew. IP /jednym okreslonym/, dlatego chce zablokowac wszystkim aplikacjom dostep do netu i oczywiscie zamknac wszystkie porty w uterze poza tymi koniecznymi do komunikacja z internetem / a konkretnie z tym jednym IP zew./ owiedzcie mi jak przegladarka laczy sie przez ruter z takim jednym IP zew. /Poprawcie mnie jesli sie myle./- przegladarka wysyla z wysokiego portu np 7000 w windowsie pakiety do rutera a potem przesyla je na okreslony zdalny IP i zdalny port. Co jednak z ustawieniami blokowania lub pdopuszczania okreslonych portow na ruterze…Czy musze zablokowac wszystkie loklane porty poza 80 czy tez wystarczy sztywno okreslic jeden zdalny IP i port. CZemu moze sluzyc blokada lokalnych portow w opcjach rutera, co mi to daje. Czy ruter ma domyslnie wszystkie porty zamkniete czy tez wlasnie musze w tym ograniczeniua w opcjach wyszczegolnic ze blokuje wszystkie lokalne porty poza tym 80. Poza tym w opcjach tego rutera w ograniczeniach dostepu jest jeszcze mozliwosc blokowania dzialan typu http; ftp; . Chodzi o soft gargoyle. wiec jesli ktos moze mi dokladnie zobrazowac jak przesylane sa i na jakich portach i adresach pakiety z przegladarki na zew. IP pomoze mi to zrozumiec reguly wszelkie . Dzieki wielkie.

klangus1 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem. Ponadto na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich liter diakrytyzowanych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż). Proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu edycji tytułu należy użyć opcji pełnego edytora tekstu.