Porty w programach p2p

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś opcja przekierowania portów w programach p2p. Wybrałem eMule ale mam zablokowane porty dlatego przekierowanie by się przydało. A może jakiś inny sposób używania p2p na zablokowanych portach? Jak ktoś wie to piszcie bo ja w tej dziedzinie jestem kompletnie zielony. :oops:

W jakiej sieci jesteś i skąd masz internet. Skoro admin zablokował porty - widać miał w tym jakiś cel. Idź do niego albo zadzwoń i porozmawiaj, czy jest możliwość korzystania z programów typu p2p w ogóle.

jest :slight_smile:

Albo telefon do admina Twojej sieci,

albo ****

Tylko i wyłącznie to. Żadne tunelowanie (chyba, że admin się zgodzi, w co wątpię). Link kasuję.

z tego co wiem to z tym tunelowaniem to chyba tez nie do końca tak pieknie jest, bo jak sie admin zczai to sie wkurzy i moze zablokowac nawet te porty na ktore przekierujesz, ale nie wiem czy to do konca prawda…

no własnie porty mam poblokowane bo admin mowi ze bedzie sie siec zapychac. Nie odblokuje tych portów których mi potrzeba więc szukam jakiegos innego rozwiązania (to tunelowanie moze być, ale nie wiem jak to zrobic zeby przekierowac).

No i w tym momencie cały temat został zakończony.

Nie, nie może być, bo

I dlatego je zablokował. Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest rozmowa z adminem, czy mógłby chociaż np. w godzinach nocnych udostępnić sieć p2p. W innym przypadku, każde działanie jest przeciwko decyzji administratora i przeczy umowie. Więc nie ma o czym dyskutować.

a może ktoś wie jak podejść upartego admina żeby odblokował?

Zaproponuj mu, żeby wylimitował kilka portów, na których chodzi p2p i udostępnił je w godzinach nocnych. Wówczas ludzie nie korzystają tyle z internetu a i limit pozwoli na określenie przepływu danych na tych portach, toteż nie będzie zagrożenia “zamulenia” sieci czy też teoretycznie awarii (przeciążenia) serwera

jeszcze jedno pytanie: nie mogę korzystać z kanałów IRC, czy do tego trzeba jakies konkretne porty odblokowac?