Porysowane płyty


(Jan0506) #1

Witam ostatnio porysowało mi się kilka płyt jedna z nich to Medal of honor wojna na pafyfiku.

Gra jest oryginalna.Co mam zrobić żeby płyta działała?

Tak samo z Serious sam pierwsze i drugie starcie.W każdym z tych gdy włącza się autorun a ja daje na Istaluj to cały autorun się tnie.Co mam zrobić?! To były moje ulubione gry!


(ORZECHgda) #2

Pozostaje Ci ponowne kupienie tych gier.

Jeśli wada była by fabryczna, to mógłbyś odesłać płyty do producenta i otrzymać nowe za darmo.


(Stały_bywalec) #3

Z tego co mi wiadomo to możesz ściągnąć z neta o ile posiadasz (a mówisz, że posiadasz) oryginalny nośnik. W tedy "pirata" sobie nagrywasz na jakąś CD/DVD i masz jako kopie zapasową właśnie w takich wypadkach. Jeżeli się myle to mnie porpawcie.


(xyzzyx) #4

Tu http://www.cdrinfo.pl/download/8500174145 albo http://www.megapliki.pl/kategoria-135-n ... anych.html albo http://www.instalki.pl/programy/downloa ... Buster.php postudiuj. Tu http://www.akte.com.pl/strony/download.php -jeszcze masz"PC INSPECTOR File Recovery". Pozdrawiam.


(Onimusza666) #5

Skopiuj zawartość każdej płyty na dysk , i spróbuj instalacji z dysku.


(Majkell17) #6

A prościej to nazywając, spróbuj zrobić obrazy płyt przy pomocy np. Alcohol, który jest bardzo prosty w obsłudze. Wersja trial wystarczy w zupełności.


(Onimusza666) #7

Nie chodziło mi o zrobienie obrazu-tylko skopiowanie/wklejenie płytki na dysk. :!: Jeśli płyta jest mocno porysowana to może nie da rady tego skopiować(Alcohol) lecz można spróbować :stuck_out_tongue: jest tam chyba SafeDisc.


(Rmk) #8

Jak płyta jest porysowana to nie skopiuje jej. Jednak są specialne preparaty które nakłada się na nośnik i wtedy jest większe prawdopodobieństwo odzyskania danych z CD\DVD. Ja osobiście jak kupię grę to od razu robię obraz płyty i z takiej kopii korzystam a normalny nośnik chowię.


(Onimusza666) #9

Robię dokładnie to samo :lol: dlatego moje stare gry wyglądają jak nowe :!: jak nie da rady grać z obrazu to stosuję miniimage lub krakersa ale to tylko do gier z Tages lub StarForce(w niektórych przypadkach) bo gry z SafeDisc lub Securom nie stanowią problemu. :stuck_out_tongue: