Porządek w windowsie

(Mateusz1500) #1

jaki jest według was najlepszy program do utrzymania porządku w windowsie

{cos jak ccleaner}

(sdar) #2

Tematów tego typu było BARDZO wiele. Chociażby TEN

Postaraj się robić większy użytek ze wspaniałego narzędzia jakim jest forumowa szukajka.

(M Kupczynas) #3

oraz

jv16 PowerTools

A do defragmentacji

Diskeeper Lite

(adam9870) #4

Jeżeli nie chcesz mieć śmieci w systemie. Wirusów, zbędnych kluczy w rejestrze itp. To po usunięciu jakiegoś programu lub pliku przeczyszczaj rejestr, możesz też okresowo raz na jakiś czas czyścić. Bardzo fajnym programikiem do czyszczenia rejestru z błędnych wpisów jest RegCleaner :slight_smile: Jak wyczyścić rejestr przy pomocy jest napisałem tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 652#506652

Rób raz na jakiś czas (powidzmy raz w miesiącu) rób defragmentację dysku, przynajmniej systemowej. Możesz to robić Defragmentatorem wbudowanym w systemie a możesz także skorzystać z jakiś specjalnych programów. (Ja osobiście wole korzystać z systemowego).

Zaopatrz się w jakiś dobry Firewall, antywirus. Ostatnio w wielu gazetach są zamieszczane antywirusy a przez dalsze numery są aktualizacje do nich miesięczne. Ja od dobrych czterech miesięcy kupuję gazete CHIP, w nim jest (i chyba przez rok będzie) AVG. Całkiem dobry antywirus, prawie żadne śmieci się nie przedostały bo tylko 2 wiry (ale usunął je oczywiście :). Gazeta kosztuje 15,50 zł (o ile dobrze pamiętam).

Poza tym jak będziesz miał podejrzenie zarażenia wirusem daj na forum log z programu HijackThis (jak zrobić w nim log pisze w przyklejonym temacie w dziale "Bezpieczeństwo i logi HijackThis).

(Mateusz1500) #5

a czy mozna korzystac z 2 programów jednoczesnie np ccleanera i regedita

(adam9870) #6

regedit to polecenie wywołujące edytor rejestru w systemie. A ccleaner to program do czyszczenia rejestru. Coś takiego jak RegCleaner.

Więc może pozostać.

Ja mam RegCleanera a czasami wpisy usuwam ręcznie w edytorze rejestru :slight_smile:

(matiit) #7

Do usuwania zbednych plików pocelam Odkurzacz 10

(Mayster X) #8

:arrow: http://www.idg.pl/ftp/pc_9705/ATF.Cleaner..html

(Tomek Zamlynny) #9

start-> uruchom

usuwanie zawartości w/w katalogów :wink:

(Makaryna20) #10

A ja bardzo polecam kombajn: System mechanic. Dokładny i dobry aczkolwiek robi niektórym problmy niewiedzieć czemu.. :-o

(matiit) #11

Z tym ze to powinno usuwac sie niezbyt czesto

Bo moze to spowodowac odwrotne skutki

Usuwaj raz na 2-3 miesiace

(Martooska17) #12

AVG można pobrać przecież z vortalu :?