Porzadny komputer a non top sie tnie . Pomożcie

Witam.

Mam nietypowy problem a mianowicie non top zacina mi sie komputer. Przeinstalowałem windowsa wszystkie zainstalowałem sterowniki.

Problem sie pojawił wtedy gdy przerzuciłem sie z dysku 250 GB na 1 TB. Myslalem ze moze moj procesor nie daje rade z tym dyskiem to wymieniłem Semprona 3200+ AM2 na Athlona x2 6400+. Nie wiem o co tu chodzi. sie zdaje ze zaintalowałem najnowszego BIOSA . Wykrywa mi nowego procka. Moze podam dane techniczne swojego komputera

Płyta główna : Abit KN9S

Ram: DDR2 2GB Goodram 800Mhz

Dysk : 1TB

Karta graficzna: Ge-Force 9600 GT

Procesor : Athlon x2 6400+

Skanowałem programami antywirusowymi. robilem defragmentacie dyskow. no nawet mi muzyka z Winampa przy smiganiu po onecie sie zacina. Mam juz dosyć

Moze jest za slabe napiecie na szynie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam :smiley:

Jaki system? Sprawdzałeś transfer tego dysku? Kopnij sobie jakiś większy plik z partycji na partycje. Co zużywa najwięcej zasobów procesora?

Jaki masz zasilacz? Podaj markę i model i ile watów ma?

no wiec mam zasilacz ‘‘take me 400W’’

Dodane 20.09.2010 (Pn) 21:30

system Windows XP SP3 :slight_smile:

Prawdopodobnie dysk zawiera błędne sektory. Dysk kupowałeś nowy czy używany?

Najgorszy z najgorszych. Warto będzie się przelecieć HdTune na obecność bad sectorów.

Dysk kupiłem nowy. zaraz przeskanuje go tym programem ‘‘HdTune’’

Pobierz z tej witryny najnowszą wersję trial http://www.hdtune.com/download.html . Włączasz program, przechodzisz do zakładki error scan , upewniasz się że opcja quick scan jest odznaczona , następnie klikasz start , i czekasz kiedy wszystkie kwadraciki dojdą do końca, jeśli będzie jakiś czerwony, tzn że dysk zawiera bad sector, najlepiej jak podczas sprawdzania dysku nie będziesz nic robił na komputerze. Na dysku 1tb może to trochę potrwać.

Tak przy okazji: zaaplikowałeś pastę termoprzewodzącą na procesor? I jakiego chłodzenia używasz, może być nie za wydajne i procek się przegrzewa.

sobiecha , proszę zatytułować wątek konkretnie. Na forum obowiązują również polskie znaki diakrytyczne.

Zignorowanie prośby topic :arrow: Śmietnik

Ja bym radził wymianę zasilacza a potem resztę co piszę koledzy, tym bardziej że zasilacz jest z czarnej list. Podam kilka marek: fortron, delta, chieftec