Postawienie XPeka aby długo działał bez awarii itp- pytania


(Patrollooss) #1

Witam. Chciałbym swojego Xpeka postawić aby długo długo działał. Przynajmniej rok bez reinstalla, formata, itp.

Co mam zrobić żeby system np już po miesiącu nie zamulał itd?

A więc tak;

1.Zamierzam wgrać od nowa XP HE Sp3, jako antivirus Avire Classic, zapora to PCtools Firewall Plus. Do wyszukiwania szpiegów Spybota. Jest to dobry zestaw? Dobrze ochroni domowego użytkownika który nie klika na wszystko co popadnie i nie korzysta z p2p?

  1. ZaWsze po reinstallu, wgraniu wszystkich programów i konfiguracja zapuszczam Registry Shower,CCleaner i Odkurzacza. Jest to dobra praktyka?

3.Są jakieś porady, np co robić a co nie żeby system długo pracował bez awarii? Chce przeinstalować osa,wgrać aktualizacje,programy,gry i tak sobie jechać :lol:

Może już były podobne pytania, nie widziałem. Proszę o odpowiedzi :wink: pozdrawiam all :smiley:


(Karolstronie) #2

Ehh 1)zapora systemowa dla domowego użytkownika wgm.jest wystarczająca

2)myślę że skan jv16powertools będzie wystarczające, w końcu po co zaśmiecać dysk tyloma programami

3)Z pewnością system zwolni jak będziesz co chwile coś instalował a potem usuwał.A co do tego żeby system pracował bez awarii proponował bym nie instalować nie sprawdzonego oprogramowania nie wiadomo z kąd Nie radze instalować żadnych skórek na system (a zwłaszcza vista transformation pack) ponieważ podmieniają one systemowe pliki i często ludzie nie są zadowoleni z działania tego typu skorek i decydują się na ich usuniecie a później jest zoonk pod tytulem reinstal systemu...chodź to nie zawsze;)To kilka takich moich rad skorzystaj z nich albo nie to już twoja decyzja.Pozdrawiam


(janiś) #3

ja ci powiem, że jak umie się dobrze obsługiwać komputerem i internetem to nie potrzeba żadnych programów aby go utrzymać, ja ostatni raz formatowałem dysk chyba ze 3 lata temu, internet używam normalnie, nie wchodzę na jakieś podejrzane strony albo z pornolami, nie używam żadnego antyvirusa, od czasu do czasu przeskanuje tylko ad-aware i ccleaner, system chodzi prawie tak samo szybko jak zaraz po formacie, przynajmniej ja nie zauważyłem takiej różnicy żeby trzeba robić reinstal


(Patrollooss) #4

a więc oprogramowanie, którego ja używam to; Winamp,WMP,Open Office, Diskeper, gg, hp cetrum obsługi,active sync od ms, daemon tools,firefox, nero,odkurzacz,ccleaner,registry shower. to takie główne programy.

opłaca się robić jakieś tricki w rejestrze które rzekomo mają przyspieszyć kompa? czy najlepiej wgrać os,programy i tak zostawić?

czy to prawda że im więcej programów jest instalowanych i aktualizacji to system spowalnia?

pozdro :twisted: