Poszkuję konwertera RAW na JPG lub PNG

Mam kilkaset zdjęć w formacie RAW i musze je przekonwertować na JPG lub PNG. Ale nie chce mi się tego robić pojedynczo jest jakiś program który szybko przekonwertuje mi zdjęcia na jpg, png?

Tytuł tematu zmieniony, proszę autora w przyszłości o dokładniejsze nazwanie problemu. Magik

Większość producentów aparatów foto udostępnia dla użytkowników oprogramowanie do tego celu, poszukaj na stronie www lub na płytce CD dołączonej do aparatu. Jaka marka i model aparatu?

http://www.dobreprogramy.pl/Photoscape, … 12505.html jedną z funkcji jest konwersja grafik RAW na jpg

Bardzo proszę FastStone Image Viewer

“- wsparcie plików z aparatów cyfrowych RAW (CRW, CR2, NEF, PEF, RAF, MRW, ORF i DNG)”

U mnie bardzo ładnie, a co najważniejsze szybko czyta NEF’y z NIKON’a.

pamiętaj tylko że ze zdjęciem w formacie RAW możesz zrobić więcej niż z jpegiem.

producenci aparatów często udostępniają “kodeki raw” dzięki czemu możesz mieć podgląd zdjęć z poziomu systemu i systemowej przeglądarki.

Ma kolega racje RAWA powinno się najpierw obrobić a dopiero na koniec przetwarzacz na jpg

Wystarczy XnView. Odpalasz/narzędzia/konwertuj wiele plików/dodajesz folder, wybierasz format wyjściowy, rozdzielczość itd. Program po polsku