Poszukiwania kamery HD

Witajcie.

Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział, bo to pytanie o typowy sprzęt IT nie jest :slight_smile:

Poszukuję kamery HD do nagrywania rodzinnych uroczystości i życia codziennego :stuck_out_tongue: Tak na pamiątkę, wiadomo.

Oczekiwałbym od kamery by nagrywała w jakości 1080p. Niestety więcej nie powiem czego oczekuję z parametrów technicznych bo zwyczajnie w tym nie siedzę, po prostu kamera musi dobrze nagrywać. Zdaję sobie sprawę, że jest sprzęt i tani, dobry i profesjonalny. Chciałbym dobry, np. Sony? Nie mam pojęcia.

Drugą kwestią jest zapis. Zauważyłem, że większość kamer zapisuje na kartach SDXC. Ile godzin nagrań mógłbym zmieścić np. na karcie 64GB?

Czym później to archiwizować? Dysk twardy? Płyty DVD? Przerzucić się na bluray? 

Na kamerę wstępnie myślałem przeznaczyć 1000-1500 zł. Co sądzicie o takim budżecie? Po raz kolejny przypominam, że nie siedzę w tej branży i się nie znam :slight_smile:

 

Proszę o zrozumienie i z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

 

PS. Nagranie 1 minuty w jakości 720p iPhonem zajęło ~75 MB :slight_smile:

Nie ważne jakiego producenta kupisz kamerę. Odwzorowanie, kolory, czułość ekranu dotykowego, zoom cyfrowy - można sobie darować. Każdy “specjalista” znajdzie wady w tych cechach.

 

Najważniejsze:

  • rozdzielczość 1080

  • optyczna stabilizacja obrazu

  • ewentualnie (dla potomnych) 1080 50p

  • czas pracy na akumulatorze

  • dźwięk 5.1

 

Szukaj kamery z pierwszymi dwoma cechami.

full HD i dobry obiektyw np Zeiss.

Rozumiem, że nie polecacie ani nie odradzacie żadnych konkretnych modeli? :slight_smile:

Jeśli tak, to poszukam i pokażę propozycję.

Obecnie Panasonic HC-V720 ale wyszedł nowszy model V750.