Poszukiwanie idealnego urządzenia wielofunkcyjnego

Cześć.

Zakładam wątek, by poznać Wasze doświadczenia z urządzeniami wielofunkcyjnymi i opinie na temat ich oszczędności.

Wiadomo - można kupić drukarkę i skaner, ale zanim coś skserujemy i przetworzymy do drukowania - minie sporo czasu. Wiele urządzeń zabiera miejsce, a urządzenie wielofunkcyjne? Jest jedno i pełni różne funkcje, więc z założenia jest czymś dobrym.

Używam jakiś czas kupionego powystawowo HP PSC 1350 i jestem zawiedziony.

Początkowo wszystko ok, praca stabilna i ogólnie super. Potem - tusz zaczął jakoś być problemem, mianowicie kartridże trzeba zamówić na Allegro, iść do banku, czekać. To drażni. I tak co 2-3 miesiące, bo nie dość, że kartridże 56 są małe, to jeszcze komplet kosztuje ok. 40zł. A wydruk z czasem przestał być w 100% elegancki, nawet jeśli wybierałem najlepszą wersję. Podczas skanowania słychać dziwne dźwięki. Zanim urządzenie się włączy - musi wciągnąć jedną kartkę i wydrukować sobie stronę testową, czego uniknięcie każe potem znowu klikać któryś przycisk. Mówię temu dość i chcę wyrzucić stare sprzęciwo przez okno. Ostatnie kupione kartridże rozeszły się na 100 stronach w kolorze i nic więcej się nie da z nich wykrzesać. Coraz bardziej dokucza mi sprzęt, z którego nie mogę skorzystać, potrzebuję czegoś świeżego!

Potrzebuję urządzenia wielofunkcyjnego, które spisze się jako sprzęt szybki i wydajny, będzie zajmował mało miejsca, tusze będą tanie i starczały na dłużej. Nie drukuję dużo w kolorze, nie drukuję zdjęć, a przeważnie dokumenty czy materiały do nauki.

Pomożecie wybrać mi sprzęt do 250zł, który spełni moje oczekiwania? Powiem więcej, mam dość HP.

Nie polecam produktu Lexmarka X3330 . Może i jest tani i w miarę sprawny, ale bardzo szybko rolki przestają chwytać papier i trzeba je czyścić/albo wsadzać kartki pojedynczo co jest bardzo frustrujące. Do tego jak będziesz chciał zainstalować skaner bez tuszy to możesz się doprowadzić do białej gorączki.

Zaś np produkty HP (z tych tańszych) mają taki minus, że trzeba ściągać 300mb oprogramowania, żeby zainstalować sterowniki. Instaluje się tony crapware i szlag człowieka trafia. To moje wrażenia.

Kita626 w moim (podobnym) temacie napisał:

zaś Tadeusz242:

http://www.centrumdruku.com.pl/brother/dcp_j125.cd - Na dole masz link eksploatacja gdzie są ceny tuszy :slight_smile:

Według mnie oszczędność urządzenia wielofunkcyjnego to sprawa dyskusyjna.

Bo jaka w tym oszczędność gdy aby coś zeskanować muszę włączyć całego grata a z chwilą jego włączenia drukarka zaczyna się czyścić marnując mi tusz bez sensu (mam Canona Pixma MP140 ale nie kupiłbym go gdyby nie był nowy z tuszami w promocji taniej niż sam zestaw tuszy).