Poszukiwanie odpowiedniej pamięci Ram

Witam wszystkich :slight_smile:

Szukam pamięci RAM i przeglądam i czytam i już mam taki mętlik w głowie. Mam płytę główną P7H57 DV-EVO i procesor i7 875 k. Chciałbym kupić do tego sprzętu dobrą pamięć RAM. W ostateczności padł wybór na Kingston Hyper X DDR3 4x 4Gb 1600MHz XMP CL9 Genesis. Czy to dobry wybór? A może koledzy macie jakąś inną propozycję?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

Tomek

tomil1 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Możesz brać, jak chcesz szybszej pamięci to szukaj z mniejszym CL niż 9, choć przy tym intelu to różnic większych nie będzie

Na prockach AMD jest róznica

Jeśli nie planujesz przez najbliższe 3 lata rozszerzać więcej pamięci RAM, to kupuj. Ja jednak wolałbym (teoretycznie) 2 kości po 8GB (po co się “rozdrabniać” - w przyszłości masz otwartą furtkę na kolejne 2 x 8GB). Cena podobna, ale kości trudniej dostępne.

Jakbyś spojrzał w specyfikacje jego płyty to byś głupot nie gadał :lol:

Jego płyta obsługuje max 16 GB i ma 4 sloty… więc 4*4=16

max może wpiąć 4GB w 1 slot

Albo 2*8,ciekawe czy są pojedyncze moduły 8 GB

Sprawdziłem,są

albo 4*4 albo 2*8

Timingi w ddr3 ( np. CL9 ) nie odgrywają większej roli jak to bywało w ddr2. Ja osobiście pominął bym ten szczegół :wink: a co do ramu to jest bardzo dobry, a co do konfiguracji (4x4 lub 2x8) to zwracaj uwagę na co najwyżej cenę :wink:

A kto powiedział, że autor w przyszłości nie zmieni płyty głównej (i procesora)? Wtedy będzie miał 2 kości po 8 GB i dwa wolne sloty na kolejny - myśl przyszłościowo!

Nie spojrzałem na specyfikację, ale czasami (warto najpierw sprawdzić w praktyce na pożyczonych kościach) działa 2 x 8 GB zamiast 4 x 4 GB - np. płyta kolegi miała w specyfikacji max 4 GB DDR3, ale w necie znalazł informacje, że da się do 8 GB włożyć, pożyczył z pracy kości (2 x 4 GB), sprawdził - zadziałało, no i kupił sobie zestaw 2 x 4 GB. :slight_smile:

A to, że na liście pamięci nie ma kości większych niż 4 GB nie oznacza, że nie zadziałają, tylko że w tamtym czasie nie był dostępne/przetestowane takie kości.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za okazaną pomoc :slight_smile:

Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

Pozdrawiam

Tomek

Wesołych i przede wszystkim w rodzinnym gronie :slight_smile:

pozdrawiam !

Mam jeszcze takie pytanie, czy ta pamięć Kingston HyperX DDR3 4x 4GB 2133MHz XMP CL11 czymś się różni od tej, którą podałem wyżej czy raczej większej różnicy nie robi oprócz ceny? :smiley:

Dzięki i pozdrawiam

Tomek

Różnią się taktowaniem (na plus) i timingami (na minus).

Według mnie strata kasy (nie zauważysz różnicy).

Witam :slight_smile:

Zdecydowałem się w końcu na zakup pamięci firmy Patriot PVI38G160C9K dwa komplety 2x4Gb. Co koledzy sądzicie o tym sprzęcie?

Pozdrawiam

Tomek

Ładne :smiley:

Mają niezły nie tylko wygląd, ale są wysokie i mogą kolidować z chłodzeniem procesora.

http://www.newegg.com/Product/Product.a … 6820220705

:slight_smile: no może ładne są ale czy są dobre, czy warte zakupu? :slight_smile:

Moim zdaniem, do i7 875 k to Kingston Hyper X DDR3 2x 4Gb 1600MHz XMP CL9 wystarczą w zupełności (zakładam, ze komp do gier) a ich wysokość nie będzie Ci kolidować z chłodzeniem na procu. W końcu masz go z “k” :smiley:

takie tam testy, zwróć uwagę na wydzielane ciepło: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … 10000.html

Ok dzięki :slight_smile: akurat na mojej płycie nie ma z tym problemu ( z wysokością ) sprawdziłem i elegancko będzie pasowało.

Pozdrawiam