Poszukiwany darmowy zamiennik dla textpada

Witam,

poszukuję darmowego oprogramowania dla celów komercyjnych zastępującego textpada. Chodzi mi przede wszystkim o następujące możliwości:

  • blokowe zaznaczanie

  • sortowanie z opcją usuwania zdublowanych linii

  • wyświetlanie numerów wierszy

  • wypełnianie zaznaczonego bloku dowolnym znakiem lub ciągiem liczb (dowolnie definiowanym)

brak tych funkcji w notatniku powoduje, że za każdym razem jak go odpalam to się czuję jak bez ręki. Jeśli ktoś będzie w stanie polecić mi coś takiego, to nieziemsko ułatwi mi to pracę.

Tak dobrego edytora jak TextPad a przy tym darmowego to raczej nie znajdziesz. Mówiąc inaczej, TexPad jest jednym z nielicznych programów wartych swojej ceny. Kosztuje wg cennika zaledwie 18 Euro (lub 26 dolarów). Sam używam TextPada i nie wyobrażam sobie życia przy komputerze bez tego rewelacyjnego edytora. Doskonale Cię rozumiem, jaki to ból porzucać TextPad’a. Zaawansowani “edytorzy” tekstów wiedzą o co chodzi.

Jedyny poważny w pełni darmowy odpowiednik TextPada (nawet do zastosowań komercyjnych), jaki przychodzi mi do głowy, to “PSPad”:

http://www.pspad.com

Posiada ogromne możliwości a przy tem jest bardzo szybki. Nigdy na nim nie pracowałem dłużej, tylko poużywałem trochę z ciekawości i muszę przyznać, że ma w sobie to zaawansowane “coś”. W życiu próbowałem już wielu edytorów i zawsze wracałem do starego, poczciwego, superszybkiego i wygodnego TextPada. Używam go już z 10 lat i uważam, że jest niezastąpiony. Tak już jest z przyzwyczajeniami :slight_smile:

Miłego poznawania PSPad’a, bądź co bądź, świetnego zamiennika TextPad’a.

Pozdrawiam