Poszukiwany program do kalibracji monitora!


(Duch) #1

witajcie!! poszukuję dwóch "rzeczy"!!

po pierwsze: szukam, a w zasadzie pytam czy znacie jakiś program do kalibracji monitora!! czyli żeby automatycznie ustawiał ekran (dłudość, szerokość, itp.) :slight_smile:

po drugie: szukałem na googlach programu, który byłby alternatywą dla Noton Utilities, ale stwierdziłem że więcej dowiem się pytając was niż czytając tylko komentarze!! jeżeli macie jakieś propozycję to piszcie co to za program + krótki opis!! chodzi o coś co by sprawdzało dyski w poszukiwaniu błędów itd. !!

pozdrawiam wszystkich FIGCfan vel DUCH!! :smiley:


Asterisk


(Agmitura) #2

Proponuję Ci TuneUp Utilities 2004 niestety nie jest darmowy ,to naprawdę potężny kombajn a opis tu http://www.tune-up.com/ , niestety po angielsku POZDRAWIAM! !!


(system) #3

AD.2.

:arrow: http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=34067


(pysiu) #4

Nokia Monitor Test 2.0

Kategoria: Programy testujące

Producent : Nokia

Licencja : bezpłatna (freeware)

Data opublikowania : 2003.02.14

Wielkość : 578 kB

System operacyjny : MS Windows 95/98/Me/2000/NT/XP

Ilość pobrań : 1860

Bardzo przydatny program dla użytkowników, którzy chcą sprawdzić czy wszystko jest w porządku z ich monitorami bądź monitorami, które zamierzają nabyć. Program wyświetla różnego rodzaju plansze kontrolne, dzięki którym możemy ocenić kilkanaście najważniejszych parametrów obrazu. Program posiada bogatą pomoc, dzięki której można uzyskać przydatne informacje dotyczące testowania. Dobrze by było aby sprzedawca w sklepie również umożliwił przetestowanie monitorów, którymi jesteśmy zainteresowani przy użyciu takiego oprogramowania.

Uwaga

Przed rozpoczęciem testów zaleca się aby kineskop został rozgrzany przez około 20 min. działanie, a także zgodnie z zaleceniami producenta programu pamiętajcie o rozmagnesowaniu w celu uzyskania najbardziej wiarygodnych wyników.

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?d ... d=259&t=47