Poszukuję aktualizacji do routera Tenda

Nie wiem jak to się stało, ale mój router Pentagram P 6363 to teraz Tenda. Nie pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych. Obecna wersja systemu: V5.07.48_en; Data publikacji kwiecień 2013 r. Prędkość łącza z 40 MB spadło na 4 MB. Może ktoś poratowałby mnie aktualną wersją. Z góry dziękuję za pomoc

Z firmą Pentagram nie mam dobrych wspomnień, miałem swego czasu ich router ADSL. Największą zaletą jest niska cena. Tenda jest producentem tych urządzeń (Pentagrama), najpewniej stąd logo Tenda w oprogramowaniu. Pentagram nie zapewnia wsparcia dla tego modelu, co najwyżej oprogramowanie mogło się zaktualizować automatycznie.
Sprawdź szybkość łącza bezpośrednio, bez pośrednictwa routera.

Sprawdziłem bezpośrednio i jest tak jak pisałem; szybkość łącza spadła dziesięciokrotnie. Chyba czeka mnie wydatek na nowy router? Znowu coś się zdeaktualizowało jak XP, drukarka i teraz router.

Jeśli bez podłączania routera też masz obniżoną prędkość to problemu szukałbym u dostawcy Internetu, a nie w routerze.

1 polubienie

Nie, nie chyba się nie zrozumieliśmy;to router opóźnia prędkość. Po odłączeniu kabla od routera prędkość jest 40 MB, a po podłączeniu przewodu prędkość znacząca spada.

Nie wiem jak to się stało, ale mój router Pentagram P 6363 to teraz Tenda.

[Update 17.01.2016] PENTAGRAM Cerberus P6363 luki w firmware V5.07.28_PEN01 - alternatywne FW od Tenda + funkcja Universal Repeater


Może ktoś poratowałby mnie aktualną wersją

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2932379.html