Poszukuje biosu do mojej płyty


(Dudas bad boy) #1

Siema poszukuje biosu do płyty głównej Asus A8v-mx/s szukałem na stronie asusa nie ma wogle mojej płyty, na stronie Fujitsu siemens nie moge znaleźć. Doszedłem do programu Asus update a w nim miała być opcja ściągniecia biosu do mojej płyty z neta ale jest tylko "update bios from file" wiec musze ściągnąć. No więc tak zostaje mi tylko forum. I jeszcze czy macie może jakiś poradnik albo coś jak bios zaktualizować?


(system) #2

http://www.asus.com.tw dział support/download.

szukałem zaledwie 10s...

http://support.asus.com/download/downlo ... del=A8V-MX


(Dudas bad boy) #3

Lool no serio nie mogłem nic tam znaleźć... No dobra ale tam są jakieś różne wersje pod windows. Które ściągać? Sorry ale pierwszy raz zmieniam biosa. I jeszcze moge zrobić to z poziomu windowsa na tey płycie?


(system) #4

a coś szwankuje ?? nie działa ??


(Dudas bad boy) #5

Nie po prostu teraz mam biosa Ami i nie mam w nim możliwości zmiany mnożnika procesora dlatego. teraz gdy chce za pomocą tamtego programu zflashować wyskakuje cos takiego

a760f2f364e2ca15m.jpg


(system) #6

BIOS który aktualnie posiadasz jest nowszy niż ten którym chcesz zflaszować, przejrzyj manual od płyty głównej.


(Dudas bad boy) #7

Nie mam kupiłem samą płyte bez żadnej instrukcji;/


(system) #8

link wyżej prowadzi do manuala w pdf-e przejrzyj go.


(Dudas bad boy) #9

Nie ma nic;/ ale to chyba nie zależy od instrukcji płyty tylko od Biosu chyba nie?


(system) #10

przecież na 62 stronie manuala (wersja pdf) widać iż jest możliwość zmiany mnożnika - ale wątpię żeby ci się to udało na tym Athlonie (ma raczej zablokowany).

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/soc ... a8v-mx.pdf

jak chcesz kręcić tą platformę to ustaw dzielnik htt (różnie się może nazywać) na 3 i zwiększaj częstotliwość htt, oczywiście musisz zmniejszyć taktowania ramów odpowiednim dzielnikiem bo wraz ze wzrostem htt rośnie taktowanie pamięci - taka architektura.