Poszukuję czegoś co przyśpieszy ładowanie filmików na YT

Witam, jestem najdelikatniej mówiąc zdenerwowany prędkością ładowania filmików na YT, filmiki ładują się tragicznie, oczywiście jest to loteria raz 720p ładuje się bez zacięcia, a raz 240p się tnie.Net mam 6mb i od razu wykluczam usterki związane z nim, po prostu na tym serwisie filmiki wykorzystują ok. 1/80 mojego łącza(jak nie gorzej) i jest to dla mnie niedorzeczne, że większość filmików po 5-20 mb tnie mi się i muszę używać IDM, który potrafi taki filmik na dysk z akceleracją ściągnąć w ok. 15 sekund.(często jak zaczynam ściągnąć przez IDM pokazuje mi realny transfer ładowania mi się filmiku(ok 40 kb/s(sic!)), ale po chwili wskakuje 815 kb/s, bo z taką prędkością mój internet może maksymalnie ściągać.I tutaj jest problem szukam jakiegoś programu/plugin-u/add-onu/dodatku jak zwał tak zwał do Firefoxa(miłoby było,żeby z innymi przeglądarkami też współpracował), który przyśpieszy mi stream tych filmów na YT, żeby chociaż filmiki w 480p ładowały mi się przyzwoicie i żebym nie musiał ich ściągać na dysk, bo często chcę coś na szybko obejrzeć i nie chce mi się czekać, aż w 2 minuty mi się ściągnie w 720p i potem to odpalać, bo zabiera to 2x więcej czasu.

Czyli jak pobierasz taki filmik to skacze ci transfer? Raczej nie ma addona, który by przyspieszał ładowanie filmików na YT.

Tak, dokładnie i nie tylko mi… moim kolegom też, nie ma to nic wspólnego z połączeniem tylko z tym youtube po prostu, na iphone też często filmik mi się ładuje bardzo długo, a raz od razu cały się ładuje, największy problem jest z akceleracją, ten tępy youtube jest ustawiony na jakieś wykorzystywanie 1/10 normalnego łącza, dopiero jak się użyje takiego czegoś jak IDM to zaczyna pobierać normalnie, bo program wymusza na tym badziewiu, żeby szybko ściągał… to coś takiego jak ściąganie przez przeglądarkę, a przez akcelerator, normalnie potrafi ściągać po 80 kb/s powiedzmy, a akcelerator wymusi od serwera, żeby pobierało po 250 kb/s powiedzmy.

To tak jest, youtube wprowadza zmiany, i filmy ładują się szybciej, gdy są umieszczone na innej stronie. Może niedługo przyspieszy coś ładowanie filmików, zobaczymy :stuck_out_tongue: