Poszukuję czegoś co przyśpieszy ładowanie filmików na YT

(tafmasterpl) #1

Witam, jestem najdelikatniej mówiąc zdenerwowany prędkością ładowania filmików na YT, filmiki ładują się tragicznie, oczywiście jest to loteria raz 720p ładuje się bez zacięcia, a raz 240p się tnie.Net mam 6mb i od razu wykluczam usterki związane z nim, po prostu na tym serwisie filmiki wykorzystują ok. 1/80 mojego łącza(jak nie gorzej) i jest to dla mnie niedorzeczne, że większość filmików po 5-20 mb tnie mi się i muszę używać IDM, który potrafi taki filmik na dysk z akceleracją ściągnąć w ok. 15 sekund.(często jak zaczynam ściągnąć przez IDM pokazuje mi realny transfer ładowania mi się filmiku(ok 40 kb/s(sic!)), ale po chwili wskakuje 815 kb/s, bo z taką prędkością mój internet może maksymalnie ściągać.I tutaj jest problem szukam jakiegoś programu/plugin-u/add-onu/dodatku jak zwał tak zwał do Firefoxa(miłoby było,żeby z innymi przeglądarkami też współpracował), który przyśpieszy mi stream tych filmów na YT, żeby chociaż filmiki w 480p ładowały mi się przyzwoicie i żebym nie musiał ich ściągać na dysk, bo często chcę coś na szybko obejrzeć i nie chce mi się czekać, aż w 2 minuty mi się ściągnie w 720p i potem to odpalać, bo zabiera to 2x więcej czasu.

(Jtkmalinowski) #2

Czyli jak pobierasz taki filmik to skacze ci transfer? Raczej nie ma addona, który by przyspieszał ładowanie filmików na YT.

(tafmasterpl) #3

Tak, dokładnie i nie tylko mi... moim kolegom też, nie ma to nic wspólnego z połączeniem tylko z tym youtube po prostu, na iphone też często filmik mi się ładuje bardzo długo, a raz od razu cały się ładuje, największy problem jest z akceleracją, ten tępy youtube jest ustawiony na jakieś wykorzystywanie 1/10 normalnego łącza, dopiero jak się użyje takiego czegoś jak IDM to zaczyna pobierać normalnie, bo program wymusza na tym badziewiu, żeby szybko ściągał... to coś takiego jak ściąganie przez przeglądarkę, a przez akcelerator, normalnie potrafi ściągać po 80 kb/s powiedzmy, a akcelerator wymusi od serwera, żeby pobierało po 250 kb/s powiedzmy.

(Andrzejswit) #4

To tak jest, youtube wprowadza zmiany, i filmy ładują się szybciej, gdy są umieszczone na innej stronie. Może niedługo przyspieszy coś ładowanie filmików, zobaczymy :stuck_out_tongue: