Poszukuje darmowego/bezpłatnego programu do obróbki video

Witam korzystam w tej chwili z windows movie maker w wbudowanym windowsie, ale nie ma moich wymagań jak chcę przybliżenia zrobić to jest taka opcja żeby przybliżać ale zanim się przybliży mija trochę czasu, i tak w ogóle mało efektów jest zna ktoś jeszcze jakiś inny bezpłatny program do obróki video?

Camtasia Studio - płatny, polecam

Debugmode Wax - darmowy, dobry ale nie rozwijany i trudny w obsłudze, trochę błędów

Sony Vegas - płatny, bardzo dobry i bardzo drogi

Jahshaka - otwarty, podobno fajny ale nie używałem, spróbuj tego

Albo się programem Jahshaka nie potrafię obsługiwać albo nie wiem bo dodałem load----> i mój filmik gotowy i gdy odtwarzam ten plik zamiast filmiku powoli rozjasnia się białe tło a powinien być film więc co jest nie tak?

Przede wszystkim to VirtualDub (bezpłatny). Nie jest za prosty ale ma bardzo szerokie zastosowanie. Można nim nawet wklejać lub wyciągać napisy w filmie (do tego i innych bardziej zaawansowanych rzeczy trzeba pościągać odpowiednie wtyczki). Niech cię przypadkiem nie zniechęci mały rozmiar tego programu. On jest naprawdę znakomity, nawet w tym serwisie ma ocenę 9,7.

Ja obróbki video wykonuje czasami dlatego używam programu bardziej przyjaznego w interfejsie ale też o bardzo szerokim zastosowaniu (też bezpłatny). To jest MediaCoder.

Co do obróbki video i darmowy soft to tu masz listę edycja video

Przerabiałem je i muszę powiedzieć, że każdy z nich okazywał się albo kiepski, albo mało stabilny, słowem spore problemy, nie testowałem jedynie tego SolveigMM AVI Trimmer. Bardzo często na Allegro można kupić okazje za dosłownie grosze bo ludzie nie wiedzą co sprzedają, ja kupiłem Vegasa Pro 8 (nie mylić z tanim Studio) za lekko ponad 100 zł, różnica między tymi darmowymi a starą 8 jest ogromna. Kup po prostu starą wersję uznanego softu, ja polecam Vegasa Pro, ale równie dobrze można zacząć od Adobe Premiere.

Tak tyle że aktualnie nie posiadam kasy na wydawanie na jakieś programy