Poszukuję dobrego bezpłatnego programu do nagrywania pulpitu

Chciałbym kilkanaście poradników nakręcić i chciałbym uzyskać jak najlepszą jakość znalazłem program camtasia studio niestety w licencji trial znacie jakieś programy do nakrywanie akcji z pulpitu bezpłatnego który da mi jak najlepszą jakość próbowałem zrobić poradnik w camstudio a także zrobić przybliżenia w ZoomIt v4.1 ale niestety jak przybliżam potem w filmiku wychodzi lekkie scinanie się więc prosiłbym o poradę jak nagrać o bardzo dobrej jakości film poradnikowy.

http://www.bbsoftware.co.uk/BBFlashBack_FreePlayer.aspx

Pliki wynikowe są małych rozmiarów i najlepszej jakości.

Nie polecam BBflashback, czy jak to sie nazywa. Instaluje dużo śmieci i nie pyta o to.

to w końcu jaki program jest dobry do nagrywanie akcji z pulpitu o dobrej jakości ?

Według mnie najlepiej pulpit nagrywać Camtasią, daje lepszą jakość od HyperCam’a. A nie od dziś wiadomo, że nie ma nic dobrego za darmo i nie znajdziesz darmowego programu który nagrywałby wideo doskonałej jakości.

⇓Ogarnij się⇓

@wilku424

*****************

@arbuz620

Zainstaluj sobie BB Flashback (ON NIE INSTALUJE ŻADNYCH ŚMIECI!) i zainstaluj sobie np wspomnianą Camtasię. Nagraj jednym i drugim programem pulpit i zobaczysz różnicę. Flashback generuje pliki w swoim formacie o znacznie mniejszym rozmiarze i bez żadnych zniekształceń, szumów, pikselizacji itp.

Następnie możesz owe pliki przekonwertować do .flv i zobaczysz, że po konwersji pliki .avi, .mpg, .mov itp tracą jeszcze bardziej na jakości, a pliki z flachbacka są jakie były.

Nie jeden poradnik się nagrywało i nie jednym programem. Sprawdzałem BB Flashback’a, SnagIT’a, HiperCam’a, Camtasię, Jing’a i Ashampoo Snap’a.

Tak jak wyżej napisałem - jeśli chodzi o jakość obrazu to Flashback nie ma sobie równych. Po pewnym czasie postanowiłem zainwestować w wersję pro ze względu na bogate możliwości obróbki filmów z nagranym pulpitem.

Nie wiem jak BB Flashback i nie będę mówił co lepsze Camstudio czy BB, ja używam do zrzutu filmu z pulpitu Wink, od razu mam mam gotowy flash i możliwość komentowania i ten program polecam. Po za tym najlepiej trochę pogooglować i testować wszystkie możliwości - lista programów do zrzutu pulpitu

jednak nie skorzystam napisałem w temacie bezpłatnego w sensie o licencji darmowej(pełnej wersji) ale niestety zauważyłem że internet nie jest potrzebny ponieważ większość czego chcę jest trial …

BB Flashback Express jest darmowy, a BB Flashback Standard i Pro sa platne.

ale chyba o licencji demo jest darmowe

No wlasnie nie jest. Mozesz uzywac ile chcesz, a robic da sie wszystko to co potrzebujesz do nagrywania. Gdyby to bylo demo to zostawialo by jakis znak wodny albo nie dalo by sie zapisywac utworzonych plikow.