Poszukuję dobrego video grabbera do PS3


(liriusz) #1

Witam, niestety mój budżet nie pozwala mi na kupienie monitora, a w pokoju rodziców to niestety sobie nie pogram na ich telewizorku, także poszukuję jakieś rzeczy, aby podłączyc pośrednio lub bezpośrednio do monitora moje PS3. Myślałem na początku o video grabberze, ale czy to nie jest 80zł wydane w błoto? Chodzi mi o roździelczość obrazu oraz o inne aspekty które o nich czytałem (przekłamania kolorów, spóźniony obraz).

myślałem także nad takimi przejściówkami http://obrazki.elektroda.net/35_1241536885.jpg tylko czy one faktycznie działają? Mój monitor nie jest pierwszej młodości, ale HD obsługuje to i może by PS3 odpaliło na nim? Proszę o pomoc. Chciałbym wydać max 150... Chyba, że nie dobrej metody to będę musiał pozbierać i kupić nowy monitor. Ale i tak dziękuję z góry za pomoc :)(


(Revolver0) #2

A jaki masz monitor? Obsługuje HDCP? A to mi wygląda na przeplotkę miedzy vga a dvi.


(liriusz) #3

fujitsu-siemens tft20w90ps. Niestety ma tylko wejście d-sub ;/


(Revolver0) #4

VGA->HDMI pytanie czy cyfrową treść przepuści. Albo jakiś konwerter np. tu

Pytanie czy zadziała to raz, dwa jak to będzie skalować obraz i jak będzie z jakością takiego obrazu.


(liriusz) #5

ponoć przejściówki z analogowego na cyfrowy słabo działają, albo w ogóle.


(sadaj72) #6

Bo potrzebny jest konwerter sygnału cyfrowego na analogowy, a najtańsze przejściówki go nie posiadają.

Ale z tego co wiem PS3 wysyła obraz skażony HDCP więc konwerter hdmi->vga może nie zadziałać, konsola powinna mieć jeszcze wyjścia typu component z którymi nie powinno być problemu, ale taki konwerter jest dość drogi.


(liriusz) #7

http://allegro.pl/video-grabber-reflecta-zgrywanie-vhs-hi8-v8-dv-i3443862928.html, Myślicie, że to by dało radę przepuścić sygnał w HD na mój monitor?