Poszukuję dobrej i taniej karty graficznej i pamięci RAM

Witam,

skusiłem się na Wiedźmina 2, jednak gra na laptopie to nie gra więc chciałbym rozbudować trochę mój stary PC.

Chciałbym dokupić tylko grafikę i 2gb pamięć RAM DDR2

Ceny jakie mnie interesują:

  • Karta graficzna 300zł

  • RAM DDR2 2GB 80zł

na oku mam taką kartę: LINK CENEO przyznam, że nie za bardzo się na tym znam i nie wiem czy kupię dobrze i czy udźwignie to Wiedźmina 2.

LINK: Dane techniczne komputera

Oczywiście wszystko musi być nowe bo nie mam przekonania do używek :slight_smile:

Proszę o poradę :slight_smile:

Pozdrawiam

To od razu zaplanuj sobie zakup procesora…

Jakieś propozycje odnośnie procesora ?

Mogę jeszcze dorzucić 250zł max :slight_smile:

Proc może jakoś da radę, choć przydało by się go podkręcić lekko,

Zasilacz jaki? pewnie będze do wymiany.

RAM http://allegro.pl/2gb-wyprzedaz-ddr2-2gb-do-800mhz-goodram-fv-sklep-i1702050643.html Taniej i lepiej nie będzie.

jeśli mógł byś dołożyć do karty to http://allegro.pl/radeon-5770-xfx-1gb-ss-2xdvimdp-od-karen-i1704446730.html za 400zł.

Do Wiedźmina będzie na wysokie ale nie full :slight_smile:

Karta graficzna - GeForce 450 GTS 512MB/1GB

RAM - DDR2 firmy GoodRAM - chyba najlepsze w porównaniu jakosc/cena

Procesor - Intel Core 2 Duo 6550 lub zbliżony do niego. Nowego nie kupisz w tej cenie, ale dużo firm obecnie wyprzedaje te procesory z komputerow biurowych, a tak to one sie nie przepracowaly :slight_smile:

Karta która podałeś do najnowszych gier niezbyt się nadaje, wiele osbób kupuje ją ze względu na wysoki numerek modelu i 1GB pamięci…

Co do karty to proponuję: HIS Radeon HD 5750 512MB lub jeśli mógłbyś dołożyć wersja z 1GB pamięci klik!

RAM: klik!

Jeśli chciałbyś wymienić procesor to maksymalnie na C2D E6600

Tata grzebał mi w kompie 3 miesiące temu to zachwycał się, że mój zasilacz to potwór więc się o to nie martwię :wink:

Niestety fundusze są ograniczone ze względu na wakacyjny wyjazd i są na poziomie:

  • Karta graficzna 350zł

  • Ram 80zł

  • Procesor 250zł

poza tym większe kwoty byłyby bezsensowne… cały zestaw komp+monitor+drukarka kupiłem za 1599zł :slight_smile:

Chcę go tylko rozbudować pod wiedźmina, sim city 3/4 i jakieś inne starsze gierki strategiczno/ekonomiczne :slight_smile:

Jakiś większych wymagań nie mam, do internetu itp mam laptopa a na PC słucham tylko muzyki ze względu na możliwość podłączenia głośników 5.1 i do jakiś gierek.

Za ~230zł możesz kupić procesor C2D E6700 ale nie warto przepłacać dla 200MHz, bierz ten który podałem wyżej zaoszczędzisz 100zł które możesz przeznaczyć na lepszą kartę graficzną. Proponuję HD 5770

Sugerowałbym abyś podał model i markę zasilacza, lepiej być na 100% pewnym :wink:

Z tego proponowaliście mniej więcej ułożyłem takie coś:

Grafika: HIS HD5750 1GB GDDR5 iCooler x4 4000MHz HDMI DPort

RAM: 2GB WYPRZEDAŻ DDR2/2GB/do 800MHz GOODRAM FV SKLEP

Procesor: INTEL CORE 2 DUO E6600 2,40GHz 4MB ~~ OKAZJA ! ! ! lub Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz/4MB/1333MHz (nie wiem, który lepszy)

mam nadzieję, że będzie pasować…

Jeśli ktoś ma jakieś sugestię to proszę pisać, zakupu dokonam dopiero pojutrze :slight_smile:

Dziękuję za poświęcony czas i porady!

Dodane piątek, 8 lipca 2011, 15:25

@Szotek nie wiem gdzie sprawdzić model zasilacza a komputera w tej chwili nie jestem w stanie rozkręcić…

Minimum zasilacz to 500W.

mPiter , wiadomo, że lepszy będzie C2D E6750, jednak twoja płyta główna go nie obsługuje :?

Według mnie najsensowniejszym wyborem był by ten E6600 :wink:

No to w takim razie E6600 dzięki za zwrócenie uwagi :slight_smile: ale bym się wtopił :smiley:

Reszta już chyba da radę się odpalić na moim sprzęcie ? Ten zasilacz “minimum 500W” (może okazać się więcej ale lepiej podać mniej niż więcej) da radę to wszystko udźwignąć ?

500W bez problemu :slight_smile: ale jakiej marki?

Powiem szczerze, że nie wiem. Wieczorem rozkręcę komputer :slight_smile:

Na razie przyjmuję, że jest to jakiś “ichniejszy no name” i pod to się dostosowuję :smiley:

Gdyby jednak coś było z zasilaczem nie tak, to później (czyt po powrocie z wakacji) dokupię coś lepszego/mocniejszego/markowego :slight_smile:

Przepraszam, że mówię ciągle “nie wiem” ale jestem informatycznym ignorantem i trzeba mnie prowadzić za rączkę w tej dziedzinie, ale z tym walczę :slight_smile: