Poszukuję dobrej karty graficznej

Witam,

jak juz napisałam w temacie… poszukuję dobrej karty graficznej…

znacie jakies dobre sprawdzone firmy i modele??

_____________________________________________________________________

tak nawiasem to może koleżanka…;p

a więc tak:

Właściwości procesora

Typ procesora AMD Athlon XP, 1800 MHz (6.75 x 267) 2200+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7VA v2.0

zasilacz 400W (czy cós jeszcze do tego zasilacza? ;))

a budżet to tak może skromnie…:wink: takie żeby tanie a dobre, no chyba że takowych nie ma to przeżyje…:wink:

więc co radzicie??

______________________________________________________________________

tak się tam sprzeczaliście że ja już nie wiem o co chodzi… :expressionless:

mówiliście o grach i tak dalej… ja tam nie gram w żadne gry… tylko chciałam żeby monitor mi nie migał jak filmy oglądam bo kolega mi mówił że to może być karty graficznej… :?

ramów mam 1GB

Vianne21 , jaki masz budzet? Podaj reszte konfiguracji komputera.

jezeli szukasz czegoś do 300 zł to gf8600gt , jeżeli zaś masz więcej kasy możesz szukać gf9600. Nie kupuj kart z pasywnym chłodzeniem jeżeli nie masz dodatkowych wentylatorów w obudowie. jeżeli chodzi o firmy to gigabyte- szukaj wersji fabrycznie podkręconych

(są pare złotych droższe), palit(jakiś dobry sonic).

astek , te karty co podałeś nie sa wcale dobre… Najierw niech kolega poda konfiguracje swojego komputera i swój budżet wtedy możemy mu napisac co może brać :slight_smile:

Podaj przynajmniej model płyty głównej, procesor, zasilacz no i oczywiście budżet.

Vianne21 , od czego masz dział Hardware? Czytaj opisy działów zanim założysz temat. Przenoszę.

Vianne może być taka karta

http://allegro.pl/item357854110_palit_g … _1000.html

lub używana

http://allegro.pl/item356828991_super_w … ebie_.html

i ta ostatnia chyba będzie dobrym wyborem.

ile masz pamięci Ram minimum to 256Mb max optimum zważywszy że masz już zabytkowy sprzęt to 512MB.

Nie daj się nabrać na wyższe koszty. Bo za 500 zł będzie miała nowy komputer ze starą obudową, dyskiem twardym i CD.

mocniejszej karty jak 7600gs/gt nie opłaca się w to wkładać… może być karta od Galaxy lub Palita w ostateczności (wybór kart ze złączem AGP jest ograniczony).

http://allegro.pl/item362319871_agp_gal … ywana.html

mocniejszej karty jak 7600gs/gt nie opłaca się w to wkładać… może być karta od Galaxy lub Palita w ostateczności (wybór kart ze złączem AGP jest ograniczony).

http://allegro.pl/item362319871_agp_gal … ywana.html

To żeś beknął. Raz że karta jest za wydajna do tego procesora, a wątpię by koleżanka go podkręcała. Dwa że nawet karta za 200 zł którą podałem to już trochę dużo a już 250 zł to zdecydowanie za dużo, skoro za drugie tyle samo ma nowego praktycznie kompa.

Jeżeli Vianne dasz uzbierać 500 zł to będziesz miała nowy sprzęt: procesor, płyta główną z zintegrowaną grafiką (prawdopodobnie i tak wydajniejszą niż masz obecnie), pamięci Ram i zasilacz. Znaczący przyrost wydajności gwarantowany, zwłaszcza jeżeli później wymienisz dysk twardy.

co to znaczy za wydajna wg. ciebie mistrzu ?? mam taki sprzęt na stanie, z tą grafiką takie gry jak cod2, stalker, fifa 08, fear, timeshift itp hulają spokojnie…

palit 7300gt o zaniżonytch taktowaniach w przypadku ich nie podnoszenia to można nazwać bełkotem…

nie czytasz ze zrozumieniem

chyba że nie rozumiesz czym jest skromny budżet…

autorze postu dla pewności dopełnij formalności i podaj ile masz pamięci operacyjnej w komputerze…

za 500zł nie kupi się nic specjalnego a na integrze klasy nv 7025 czy x1250 to raczej sobie nie pogra… nowy komputer to minimum 1tyś zł…

reasumując zacznij pisać merytorycznie, wykazując się przygotowaniem w danej tematyce a nie piszesz jakieś głupoty…

Po pierwsze

Twoja wiedza nijak się ma do rzeczywistości: kiedyś twierdziłeś że Fortron FSP400-PFN nie uciągnie Palit 8600GT Sopnic+ i x23800, ż eniby testowałeś i nie da rady. Otóż wiedz że mi ciągnął taki sprzęt przez dwa miesiące, oczywiście zero zwiech (wymieniłem go tylko dlatego że myślałem że starczy mi kasy na nowy konfig).

co to znaczy za wydajna wg. ciebie mistrzu ?? mam taki sprzęt na stanie, z tą grafiką takie gry jak cod2, stalker, fifa 08, fear, timeshift itp hulają spokojnie…

to że taka karta nie ujawni pełnej swojej wydajności z takim procesorem, zapewne Ramem , płyta główną, nawet Ty powinieneś to wiedzieć. Tak samo nie powinno się wsadzać do x2 3800 (taktowanego referencyjnymi zegarami) 8800GT i wydajniejsze. Odysłam do http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … ona-1.html. Artykuł może “nie najwyższych lotów”, ale dobrze oddający meritum sprawy, słaby procesor zwalnia dobrą kartę graficzną vide tandem 7600GT+Athlon Xp 1800.

palit 7300gt o zaniżonytch taktowaniach w przypadku ich nie podnoszenia to można nazwać bełkotem…

według oryginalnej specyfikacji Nvidii (a przynajmniej większość sprzedawanych 7300GT) karty 7300GT mają: GPU jest taktowane zegarem 350/400 Mhz a pamięci 800Mhz, podany przeze mnie model Palit-a ma odpowiednio 400/1000 więc nijak nie można powiedzieć że jest to nie dotaktowana karta graf. Próbując obrażać mnie (że bełkocze) sam ujawniasz braki w swojej wiedzy, klasyczny przykład dowartościowania się zakompleksionego człowieka.

chyba że nie rozumiesz czym jest skromny budżet…

skromny budżet to jest pojęcie względne dla jednego może to być 50zł, dla drugiego 100 zł a dla trzeciego 200 zł dlatego podałem dwie karty w znacznie różniące się ceną.

za 500zł nie kupi się nic specjalnego a na integrze klasy nv 7025 czy x1250 to raczej sobie nie pogra… nowy komputer to minimum 1tyś zł…

śmiem twierdzić że integra na płycie choćby naFOXCONN A690GM2MA-RS2H może być wydajniejsza od jej obecnej karty graficznej. Ostatnią graną przeze mnie grą na moje karcie zintegrowanej był ostatni Tomb Raider i w rozdzielczości 1024x768 +wygładzanie krawędzi x2 i chodził znośnie (przycinki były gdy wchodziło się do dużych lokacji ze względu na małą ilość przydzielonej pamięci: 64Mb i jej szybkość: 667Mhz cl5). A integra na tej płycie Foxonna jest wydajniejsza od mojej integry. Dlatego uważam że owszem można sobie pograć

FOXCONN A690GM2MA-RS2H 145 zł

AMD Athlon 64 X2 EE 4400+ 190

DDR2 1024MB PC-800 Goodram CL 5 54 zł

Modecom 350W 86 zł

razem 475 zł dokładając do tego stary obudowę, dysk twardy i CD ma wydajny komputer do internetu, pisania, muzy, filmów i części gier.

I to jest tani komputer na skromny budżet. Kwotę 500 zł podałem jako przykład iż za tyle pieniędzy ma się nowy komp, dlatego ładowanie w niego 250 zł jest już pozbawione sensu. Podana prze Ciebie kwota 1 tyś zł jest już zawyżona i tak bo za dodatkowe 400 zł ma drugie tyle pamięci Ram i 8800GS.

reasumując zacznij pisać merytorycznie, wykazując się przygotowaniem w danej tematyce a nie piszesz jakieś głupoty…

Z twojego postu narzuca się prosty wniosek swoje braki w podstawowej wiedzy (7300GT Sonic -jest niedotaktowaną kartą, na integrze x1250 czy 7xxx nie da się raczej nie da się pograć, pytanie: co to znaczy za wydajna wg. ciebie mistrzu) dodając do tego nierozumienie tekstu (podałem kartę graf. za 200 zł i za nie całe 100 ale ty twierdzisz że nie wiem co to skromny budżet, zarzucasz ) udzielając się na forum próbujesz się dowartościować wykazując się swoją wiedzą, z marny skutkiem bo wiedza ta jest skromna raczej. Pozdrawiam

nie ładnie, nie czytamy regulaminu :wink: ale to później, wspomniany frotron został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o desktopach marki dell/hp (architektura klasy p4 te które wymagały mocniej linii +5V), mało wat i słaba jednia liniia +12V całkowicie dyskwalifikuje ten zasilacz w przypadku OC. jeśli chodzi o test to sprawdzałem na 2 takich samych sztukach w konfiguracji następującej płytka gigabyte na nfroce 4 s. 754 + Athlon jednordzeniowy 3500+ z 1mb cahce l2 @ 3700+, 1gb pamięci operacyjne geil ultra cl2 i galaxy 7300gt pci-e - na tym konfigu w obydwu przypadkach super pi nie był wstanie wykonać pełnego testu dla najbardziej skomplikowanych operacjach z liczbą pi, co skutkowało zawieszeniem się komputera oraz ogromną emisją ciepła z zasilacza… po podłączeniu wówczas modecoma feel z mocniejszą linią +12V - skądinąd w owym momencie miałem tylko taki wolny - wszelkie problemy ze stabilnością się unormowały. dlatego też kupując ten, że zasilacz zrobiłeś błąd - nawet po tylu miesiącach nie potrafisz tego przyznać zmieniając nicki jak rękawiczki.

należy dobierać komponenty optymalne - omawiane karty powinny być na ddr3 i do tych się odnosiłem, gdyż zakup starszych jest bezsensem.

całej reszty nie będę komentował, marne riposty, mizerne porównania, i brak samokrytycyzmu + znikoma wiedza - deklasuje cię w tej rozmowie.

dlatego też kupując ten, że zasilacz zrobiłeś błąd - nawet po tylu miesiącach nie potrafisz tego przyznać zmieniając nicki jak rękawiczki.

Kupując tego Fortrona kupowałem go rok wcześniej pod socket A: Sempron 2400, 9550 i 512Mb i podówczas był to bardzo dobry wybór do tego konfigu. Niku nie zmieniam jak rękawiczek jeżeli mnie się nie zmusza kiedyś występowałem jako Draak/Draakus , jak widzisz nie mam problemu z przyznaniem się. Miło że chociaż masz dobrą pamięć. Ja stabilność tego komputera testowałem na 3dsmarkach, far cry dokładna konfiguracja to X2 3800 2.2Ghz, 1Gb 667cl5, 2xHD, SBLive!+dwa wentyle, płyta ta co obecnie.

należy dobierać komponenty optymalne - omawiane karty powinny być na ddr3 i do tych się odnosiłem, gdyż zakup starszych jest bezsensem.

Kolejny przykład braku rozumienia czytanego tekstu: każda z podanych przeze mnie kart ma pamięci DDR3 i Palit i Gigabyte. Sam sobie zaprzeczasz że należy dobierać komponenty optymalnie ale sam “doradzasz” zakup nowej karty która będzie się dusić na konfigu koleżanki w dodatku za drogiej jak to już udowodniłem.

całej reszty nie będę komentował, marne riposty, mizerne porównania, i brak samokrytycyzmu + znikoma wiedza - deklasuje cię w tej rozmowie

A nie prościej (miąłbyś czyste sumienie) przyznać że po prostu nie masz racji, nie potrafisz się odnieść do moich zarzutów bo nie masz sensownych odpowiedzi, wypowiadaj się na tematy ci znane. Mam dużą dozę

samokrytycyzmu i nie wypowiadam się an tematy mi nie znane np: sieć, nooteboki.

Dlatego dalej obstawiam dalej Palit 7300GT lub wspomniany 6600GT to optymalny wybór do konfiguracji komputera koleżanki za małą cenę 100-200, jeżeli nie masz tyle znajdzie się coś tańszego. Jeżeli grasz to do tej konfiguracji przydałoby sie też 512Mb nie więcej bo nie ma sensu ładować więcej kasy do tego już leciwego sprzętu.

Nie kłóćcie się, do cholery! !!

Witam ja takze poszukuje dobrej karty i jedna mam na oku ale nie wiem czy mój komputer ja pociagnie parametry mojego sprzętu

Typ procesora Intel Celeron, 2375 MHz (24 x 99)

Nazwa płyty głównej ASRock GE Pro-M2 (2 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Mikroukład płyty głównej SiS 650GX

Pamięć fizyczna 768 MB (PC3200 DDR SDRAM

Dodane 09.07.2009 (Cz) 19:25

Prosze o porady

arecki177 , napisz jeszcze jaki masz zasilacz (marka, model i moc).