Poszukuję dobrych minigłośników do kompa i telefonu

(paranoise) #1

Jak w temacie. Mam telefon Sony w910i i szukam do tego głośniczków, które jednocześnie mógłbym podłączać do laptopa. Z tego co mi wiadomo te najpopularniejsze sony mps - 70 są spoko, ale o ile się nie mylę mają tylko bezpośredni kabel ze złączem fast-port, a więc nie ma na to siły żebym podłączył je do komputera. Czy ktoś by mógłby coś polecić, niekoniecznie do telefonów Sony, kupić adapter to żadna sztuka.

(scripter1) #2

Zwrot "dobrych minigłośników" to oksymoron, żadne minigłośniki nie będą dobre.

Co do tych głośników to faktycznie mają one tylko to złącze, poza tym nigdzie nie mogę znaleźć żadnych szczegółowych danych tych głośników (moc; pasmo przenoszenia itp.) i jestem pewny że nie dadzą dobrego dźwięku ani one ani żadne inne minigłośniki, będą grać ale słowa "jakość" w odniesieniu do dźwięku z nich nie da się użyć a jedynie słowa "jakoś".

(paranoise) #3

Ekhym, poprawię się. Zadowalająca jakość. Może i nie będą dobre no ale chyba lepsze niż jakiekolwiek w laptopie czy te w telefonie.

(igrek) #4

Szukaj lg msp-100 całkiem przyjemne

(jarekm26) #5

Wszystkie te badziwia, mają identyczne wejścia audio, tylko wtyczki

typowo telefoniczne, ja bym po prostu dorobił do nich typowe wejście

mini jackowe lub chinch, według potrzeb, potrzebna do tego tylko

odpowiedni wtyk montażowy do tej obudowy i rozpiska wejść,

na płytce wzmacniaczyka, który tam się znajduje...

Oczywiście przy takiej ingerencji gwarancja idzie w diabły...

(scripter1) #6

paranoise , lepsze jak te w laptopie to raczej one nie będą (pomijam już to że niektóre lepsze laptopy dają całkiem ładny dźwięk) a co najwyżej takie same, w porównaniu z głośniczkiem telefonu to już są szanse że będą ciut lepsze (ciut głośniejsze) ale uważam że minigłośniczki to strata kasy - za tą kasę kupisz całkiem porządne i dobre słuchawki nauszne lub douszne.