Poszukuje głośniki 2.1 z wejściem optycznym

Poszukuje głośniki 2.1 z wejściem optycznym, małych gabarytów i tanie.

Jak znacie jakieś propozycje to poproszę o linki bądź konkretne modele głośników.

Na allegro coś nie bardzo umiem znaleźć.

Pozdrawiam

Nie spotkałem jeszcze głośników komputerowych 2.1, które miałby wejście optyczne. Takie cuda występują w głośnikach 5.1 i 7.1, a najczęściej i tak tylko w tych modelach z wyższej pułki np. Logitech Z-5400 (5.1) - cena około 949 zł. Możesz rozejrzeć się za jakąś mini wieżą, niektóre mają wejścia optyczne, niestety dźwięk tylko stereo (2.0). Na allegro takie wieżyczki są ale sporo kosztują, z tego co widziałem to minimum 300 zł.

Nie lepiej podłączyć głośniki do karty kablem coaxialnym (1 chinch - oczywiście jeśli masz takie wyjście na karcie dźwiękowej)? Wejście optyczne w tanim sprzęcie wcale nie jest dobrym rozwiązaniem, coaxial sprawdza się o wiele lepiej, do tego jest tańszym rozwiązaniem, dobry kabel optyczny to spory koszt - toż to nic innego jak kawałek światłowodu :). Do tego trzeba mieć niezły sprzęt aby to się opłacało. U mnie na DVD Manty i głośnikach DK Digital (czyli sprzęt za rozsądną cenę :P) nie ma różnicy w jakości między podłączeniem przez coaxial’a i kabel optyczny.