Poszukuję informacji o pierwszym PC


(system) #1

WItam puszkuje informacji do prezentacji o pierwszym PC jak się nazywał jak wyglądał i jakie miał parametry proszę o podania linków


(Kpc21) #2

Nie wiem co ma wspólnego pierwszy PC z infralokacją i puszkami :). Zapewne chodziło o poszukiwanie informacji.

Jeśli ktoś jest ciekaw co to ta infralokacja - http://www.sjp.pl/co/infralokacja

Pierwszy komputer klasy IBM PC (tak jeszcze niedawno je nazywano) został stworzony przez firmę IBM, nazywał się IBM 5150.

Zgadnijcie pod kontrola jakiego systemu pracował - oczywiście Microsoft :slight_smile: DOS To początkowo był skrót od "Dyskietkowy System Operacyjny", ponieważ pierwsze IBM PC-ty nie miały dysków twardych, zamiast tego były 2 stacje dyskietek (jedna zastępowała dysk).


(Zbychdb) #3

Wujek Google się kłania

http://www.komputer.cuprum.pl/index.php ... &task=view


(chrucik) #4

Pierwsze komputery jeśli można je tak nazwać to były mechaniczno - elektroniczne skrzynki zarządzające np. sztuczną atmosferą w bombowcach B-29 Superfortress

Nie miały w sobie jako takiej "inteligentnej" elektroniki która by sie komunikowała ze sobą 01 kodem ale to były typowo mechaniczno elektroniczne o prostej budowie do prostych zadań jak wcześniej wspomniana kontrola ciśnienia w samolocie B-29.


(Kpc21) #5

Jemu chodziło o pierwszy komputer PC. Jeśli chodzi o komputery domowe, to wcześniej były Apple Lisa, a chyba nawet Maki, a także komputery do gier typu Amiga, Spectrum.

-- Dodane 25.05.2009 (Pn) 22:08 --

Za pierwszy komputer w ogóle neiktórzy uważają ENIAC:


(fiero) #6

Hola kolego, Amiga, Spectrum, Commodore itp. nie były komputerami do gier.

Były to mikrokomputery. A że zyskały popularność głównie dzieki grom to już inna historia.

Do gier były takie zabawki jak Atari 2600 i jego następcy.


(klopas) #7

dokładnie! pamiętam jak robiłem własną dyskietkę na amidze (500+) z różnymi programikami i z tym amigowym paintem :stuck_out_tongue: (miałem jakieś 6-7 lat) i że odpalałem jakieś filmiki z dyskietek o jakości bardzo marnej ale działało :stuck_out_tongue:

a to że dużo gier było to nic nie znaczy :stuck_out_tongue: na współczesne PC też masz gry ale można też co innego robić