Poszukuję książki do php i MySQL


(Cuma1994) #1

Witam,

Mam wielką chęć nauczyć się robić strony internetowe, przez co nauczyłem się HTML. Jednak aby zrobić dobrą stone dowiedziałem się jeszcze że bardzo przydatny jest język php i Mysql. chciałbym się ich nauczyć więc chciałbym zainwestować w jakąś dobrą książke do owych języków.

Chciałbym poprosić was o rade jaka książka będzie dla mnie najlepsza. Jestem w tym zielony więc chciałbym aby wszystko było tam od podstaw. I powtarzam że umie html, ale nic ponad to. Pomóżcie mi !!

P.S. Jeszcze o ile łaska możecie mi podrzucić linki do jakiś DOBRYCH Tutoriali bądź kursów ale powtarzam aby wszystko było od podstaw :slight_smile: (możecie na gg 9888707)

Z góry THX


(Kubachr) #2

http://www.helion.pl zam znajdziesz ciekawe pozycje

EDIT: jak dostaniesz jakieś linki podrzuć je na forum :slight_smile:


(kamil_w) #3

Szczerze mówiąc, to PHP wcale nie jest takie rewelacyjne i możesz je sobie podarować. Zamiast tego zainteresuj się asp. Jest to język, którego polecenia wykonuje serwer, a nie strona. Dzięki temu strona zjada mniej zasobów i działa sprawniej. Gdyby nasza-klasa.pl była napisanw właśnie w asp pewnie nie byłoby tyle problemów z nią na początku jej działania.

Jakie możliwości ma ASP (ASP.NET)? Możesz sprawdzić np jak wygląda stronka http://www.cafenews.pl (napisana właśnie w asp)


(system) #4

Oj kamil_w, a ja mogę napisać, że asp nie dorównuje Ruby on Rails i co z tego? On chce się nauczyć PHP i MySQL'a więc nie abstrahujmy od tematu.

A tak na marginesie, to PHP wykonuje strona? Z tego co wiem, to strona napisana w PHP wymaga interpretera PHP zainstalowanego w systemie, strona wywołuje polecenia w języku PHP a interpreter daje wynik polecenia. Czyż nie tak? W dodatku, chyba nie ma rzeczy którą umie wykonać jedynie ASP a PHP nie. Poczytaj sobie http://www.aspvsphp.com/

A co do tematu, jak znasz angielski to na początek polecam http://www.w3schools.com/ tu są łatwe i dobre kursy od podstaw.

No jasne że by nie było, a gdyby była napisana w Assemblerze to podnosiłaby by jeszcze moc obliczeniową procesora. :stuck_out_tongue:

To nie ma aż takiego znaczenia jakiego języka użyjesz. Ważne są Twoje umiejętności. Oprócz tego, z n-k były problemy bo nie spodziewali się takie odzewu tak szybko, a wiadomo że serwery mają ograniczone zasoby. Jak ktoś jest świetny w PHP to może naprawdę wiele w nim zrobić, a jak ktoś będzie kiepski nawet w tym świetnym (wg Ciebie) ASP to strona będzie ledwie działać a już nie mówię o porządnych zabezpieczeniach.


(Blotny) #5

http://helion.pl/ksiazki/phmsw2.htm


(Koksik 1986) #6

Szczerze mówiąc to PHP też wykonuje się po stronie serwera. I PHP bardzo się przydaje panie kolego.


(Cuma1994) #7

Dzięki za wszystkie info. Kupiłem książkę (bo innej za bardzo nie było) Php, MySQL i Apache dla każdego, czy według was nauka Apache przyda mi się, czy inwestycja w tą książkę była stratą pieniędzy, napiszcie co sądzicie ?

P.S. Z tych tutoriali to bardziej po polsku bym wolał :wink:


(Blotny) #8

Apache, to to za bardzo nauka nie jest. Ale przyda Ci się.