Poszukuję multikomunikatora z obsługą GG i Windows Live

Witam.

Szukam multikomunikatora obsługującego zarówno Gadu-Gadu jak i Windows Live. Od razu uprzedzam, że chodzi mi o normalną obsługę Windows Live, a nie transporty. Obecnie mam Pidgina, ale nie do końca spełnia moich oczekiwań…

Oczekuję, aby komunikator:

  • powiadamiał o nowych wiadomościach nawet, jeżeli okno jest aktywne

  • możliwość zainstalowania antybota

  • bezproblemowa praca z GG (Pidgin umiera jak tylko dostanie obrazek w wiadomości)

  • bezproblemowa praca z Windows Live

  • grzeszył pięknością

  • opcjonalne: obsługa awatarów

Programy, które już próbowałem:

  • Pidgin

  • AQQ 2 (brak oficjalnego wsparcia dla Windows Live)

  • Palringo

  • Gaijim

  • Digsby

  • Evermotion Communicator 2.7

  • Ziuum BETA

Dodam jeszcze, że póki co Pidgin jest najbliżej ideału, ale naprawdę męczy mnie już… Używałbym AQQ, ale ten Windows Live przez transporty to jakaś pomyłka, a próba przekonania się do Jabbera to też była pomyłka, bo co chwila jakieś problemy, błędy połączenia itp. Zainteresował mnie trochę Ziuum, ale niestety beta… co chwila krzaczy i rzuca błędami. Dodam także, że odpadają tandemy komunikatorów… nie po to szukam multikomunikatora, żeby mieć dwa. Próbowałem także Mirandę, ale jakoś pod górę mi z tym komunikatorem.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.

To może Nimbuzz?

Do AQQ 2.x powstaje wtyczka Windows Live.

A toś mnie VPN teraz pozytywnie zaskoczył :smiley:

W jakiej fazie jest ten projekt? Jakiś link dasz radę udostępnić? Korzystam na co dzień z WLM i taka wtyczka to dla mnie zbawienie :smiley:

Jeżeli chodzi ci o to, co piszą tam w komentarzach - http://aqq.bajo.pl/1623,dodanie,obslugi,sieci,msn.html - to zauważ ile czasu już piszą wersję pod AQQ 2…

A Nimbuzz? Hmm… sprawdzę, ale chyba to nie to.

A może AQQ z wtyczką Nimbuzz Helper?

Niestety, chyba nie przeczytałeś opisu wtyczki… ta wtyka jest do Skype, a ja potrzebuję do Windows Live.

Nie, nie o to chodzi. Serwis Bajo jest kompletnie niewiarygodnym źródłem informacji. A wtyczka z tego co wiem jest w trakcie tworzenia, są tylko jakieś drobne przeszkody w SDK. Trudno powiedzieć kiedy będzie. Miesiąc, dwa?

Gardner , ta wtyczka jest nie tylko do Skype. U mnie śmiga z Windows Live i działa pięknie.

No dobra… przeczytałem dokładnie temat i ten jego tutorial… zauważ, że w moim pierwszym poście wykluczyłem korzystanie z transportów, a w opisie widzę, przecież, że używany jest transport z serwera nimbuzz.

Rzeczywiście. Przepraszam - widocznie niezbyt uważnie przeczytałem Twój post.

A dlaczego z Mirandą było Ci pod górkę? Można naprawdę prosto dostosować ją pod siebie -> KLIK!.

Ostatnio nawet próbowałem Mirandy, niestety zawiodłem się… po skonfigurowaniu (a pół dnia na tym zmarnowałem) okazało się, że konfiguracja skinów jest co najmniej beznadziejna (tym bardziej, że nawet przy pomocy tutoriali do skina, który sobie wybrałem nie mogłem ustawić sobie przezroczystego tła dla MyDetails), a sam program zawiódł mnie trochę…

Najlepiej wyglądało u mnie AQQ2 i miało niemal wszystkie przydatne mi funkcje… tylko ten brak Windows Live… poczekam najwyżej na wtyczkę, o ile pojawi się przed AQQ 3… No i jeszcze sprawdzę tego Nimbuzza, ale widząc okienko opcji to jednak nie oferuje tego, czego potrzebuję (czyli np. blokadę botów, czy inne ciekawe rozwiązania). Ale mimo wszystko proszę o jakieś dalsze propozycje multikomunikatorów.