Poszukuje napędu cd-rom

JEśli ten temat jest w złym miejscu to go przenieście…Poprostu nie wiedzialem gdzie go napisac… Mam pytanko…Mam zamiar zakupić napęd nowy…bo mi sie popsul stary… Ale jak się nazywa albo gdzie w internecie (polskim) znajde taki napęd bądż DVD-rom do ktorego wsowa sie plyte bezposrednio (nie ma szufladki)??? Podobaja mi sie takie i mi zalezy…

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

odradzam ci taki napęd, problem jest z włorzeniem “małych” płytek, no a pozatym kurzy sie do środka.

Spróbuj poszukać na Allegro, myślę że znalazłoby się tam coś takiego.

no sprawdzalem na allegro i niema… :frowning: .kapa… a nie wiecie czy w jakims sklepie internetowym na necie nie bedzie?? albo jaka firma takie robi??

O ile dobrze sie orientuję takie napędy robi Pioneer :slight_smile:

Zgadza się, firma Pioneer je robi/robiła. Z tego co wiem odchodzą od tego rozwiązania (chyba jeszcze coś na SCSI). Przy całym tym “bajeranckim” wyglądzie - sprawia więcej kłopotów niż pożytku. Miałem CDROM i DVD ROM - czyszczenie systematyczne konieczne, niczym zębów ( :slight_smile: ), małe płytki odpadają jak ktoś wspomniał, no i życzę powodzenia w wyciąganiu cedeków jeśli się “zatną” w napędzie. I ten hałas…