Poszukuje naprawdę dobrego programu do czytania pdfów


(Boguslav4) #1

Adobe Reader jest niesamowicie niewygodny dla podstawowego celu w jakim został zrobiony, o jest odtwarzania pdfów :slight_smile:

Myślałem, że to wina mojego starego kompa- "ledwie" dwurdzeniowego, ale po wymianie procesora na 6 rdzeniowy dalej to samo...

Wczytanie następnej strony trwa 2 sekundy, po przesunięciu tekstu na chwilę on znika i trzeba czekać aż przetworzy i go pokaże, dynamiczne powiększenie i zmniejszenie tekstu nie wchodzi w rachubę.

A przecież otwieranie i przeglądanie zdjęć dowolnej wielkości jakoś każdemu kompowi wychodzi...

Pamiętam czasy. gdy komp z procesorem 466 wystarczał. Poważnie (po tak przydługim wstępie)- czy jest jakiś program, który nie utrudnia życia, jeśli chodzi o czytanie dokumentów w tym formacie? :stuck_out_tongue:


(falcon89) #2

Sprawdź Sumatra PDF


(Atis) #3

Sprawdź SumatraPDF lub PDF-XChange Free:

http://blog.kowalczyk.info/software/sum … iewer.html

http://www.tracker-software.com/product … nge-viewer


(Bogdan_G) #4

Najlepszy, jak dla mnie, okazał się change viewer portable. Nie trzeba instalować. Po polsku, bardzo dobrze wyświetla PDF i ma dużo opcji. http://portable.info.pl/pdf-xchange-viewer-portable/


(Wszechstronny) #5

PDF-XChange Free wielokrotnie potrafi u mnie zrobić taki numer, że przy próbie wydruku PDFa wywala się bufor wydruku w systemie. Pomaga tylko wyczyszczenie ręczne buforu.

Żaden inny program nie miał problemów z wydrukiem tylko PDF-XChange. Kilka razy wywalił bufor w PDF, który zawierał wyłącznie skany. Więc nie mam do niego zaufania.


(Bogdan_G) #6

Odnośnie poszukiwania programu. Trafiłem na Cool PDF Reader portable. Właśnie przetestowałem chyba najmniejszy, 1MB program do czytania PDF, portable, http://prntscr.com/1niozl czyli Cool PDF Reader w zestawieniu też portable Change Viewer. Do czytania, maluch ma mniej menu, więc więcej pola czytnika. Nawet nie mam się do czego przyczepić na pierwszy rzut oka.