Poszukuję odpowiedniego klienta poczty internetowej

Niestety będę musiał zrezygnować z Thunderbirda ponieważ zapisuje mi na dysku C:\ niepotrzebne ponad 2GB danych

Poszukuję jakiegoś klienta poczty, który wszystkie dane pocztowe będzie mógł zapisywać na dysku D:\

Wytłumaczę to tym, że mam dysk SSD 30GB na system, niedawno przeniosłem się z Windows XP na Windows 7 i ten dysk jest trochę za mały na ten system a tu dodatkowo Thunderbird mi zajął 2.5GB :frowning: i mam już niecałe 1GB miejsca na C:\

Przecież możesz zainstalować Thunderbirda na dysku “D”, lub korzystać z wersji portable i po problemie.

Thunderbirda oczywiście mam zainstalowanego na dysku D ale korzysta on i tak domyślnie z lokalizacji folderu %appdata% i zmiana na inną lokalizację nic nie daje, część 3GB korzysta na dysku D ale i tak trzyma 2.5GB na dysku C :-x

Ale dzięki za radę, spróbuję zainstalować na kompie wersję portable i zobaczę jak to się sprawdzi :smiley:

Czy te 2.5GB to dane obecne czy stare maile, bo TB nawet po skasowaniu w interfejsie poczty dalej ją przechowuje, co powoduje rozrastanie się plików. Klikasz prawym na folderze z lewej strony i zaznaczasz porządkuj. Lub… prawy tak samo na właściwości > napraw folder.

Te opcje powinny zmniejszyć rozmiary plików do aktualnej posiadanej listy w interfejsie.

Jedno z wielu rozwiązań:

  • Przejdź do bodajże c:\Users\nazwa_użytkownia\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\

  • Tu powinien znajdować się katalog Twojego profilu Thunderbirda. Wytnij go i wklej gdzieś na drugiej partycji (drugim dysku). np D:\config\Thunderbird\Profile\mój_profil

  • Wciśnij naraz przycisk Windows+R

  • wpisz w okienku “thunderbird.exe -profilemanager”

  • stwórz nowy profil

  • jako ścieżkę profilu wskaż lokalizację folderu przeniesionego na dysk D

  • ustaw profil jako domyślny

  • OK

Nie masz do końca racji. Weźmy choćby pod uwagę IMAP (o zasadzie działania można poczytać w necie więc pisać nie będę) oraz zajrzenie do ustawień kont, gdzie może ustawić automatyczne czyszczenie katalogów.

Myślałeś o Gmailu…Moim zdaniem same plusy,oprócz przesyłania plików exe.

Mowa tu o klienckim programie pocztowym, a nie o webowej obsłudze poczty, która nie jest i nigdy nie będzie tak wygodna, jak poprzez porządny program. Thunderbird sam w sobie jest dobry i jako taki bije wszelkie programy webowe, a po zainstalowaniu paru wtyczek staje się już bardzo dobry. Moim zdaniem ma on tylko jedną wadę - wszystkie maile zapisuje do jednego pliku INBOX. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby każdy mail zapisywany był do oddzielnego, zaszyfrowanego pliku, ale cóż - tego już się chyba nie zmieni.

Wystarczy skopiować obecny profil w wygodne dla nas miejsce docelowe, następnie uruchomić Thunderbirda z Menu Start - Uruchom " Thunderbird -p" wybrać “nowy profil” i wskazać ścieżkę do miejsca gdzie skopiowaliśmy dane naszego obecnego profilu"

Ten sam sposób działa też w przypadku Firefoxa

Do stworzenia kopii profilu Thunderbirda (lub Firefoxa) polecam program MozBckup - program sam znajdzie lokalizację plików profilu

U siebie mam partycję 10 GB, na której znajdują się 3 profile Thunderbirda i 2 profile Fitefoxa - sytuacja bardzo wygodna w przypadku padnięcia partycji systemowej, reinstalacji systemu - maile nadal są tam gdzie były.

Dodatkowo tysiące plików maili i cache przeglądarki nie powodują zwiększenia defragmentacji żadnej innej partycji - mają dla siebie tę jedyną i nie “śmiecą” na innych.

napisałem to kilka postów wyżej :wink: