Poszukuje opisu płyt głównych Gigabyta

Dostałem płyte główną firmy Gigabyte domyślam się tylko twej nazwy bo była do nuiej płyta, ale problem mam z tym iż niewiem jak podłączyć do niej niej przewody od włącznika power od reset itd. poszukuje opisu bądź strony gdzie znajde opisy płyt głównych Gigabyta, poszukuje również na tej płycie głównej zworki do restartu biosa bo mi się monitor nie włąncza znalazłemk dwie na tej płycie ale rzadna niereaguje na przestawianie i mam jeszcze jedno pytanie co oznacza taki niebieski przełącznik z czterema prziskami ponumerowanymi osd 1 do 4 i na pierwszym pisz ON znajduje sie on też na płycie głównej. Prosze o pomoc

Ad.1 Masz podpisane na płycie w dolnej jej części POWER ON, POWER SW itp.

AD.2 Bios możesz zresetować odłączając komputer od sieci i wyciągając bateryjkę z płyty.

Ad.2 Są to przęłącznki DIP i służą do bez zworkowej konfiguracji płyty, ale żeby je konfigurować musisz mieć manuala do płyty.

Nazwa płyty powinna być widoczna na porcie LPT

Na każdej płycie gł jest opisany dokładnie model jaki to jest , przeważnie pełna nazwa płyty głównej znajduje sie miedzy slotami AGP a PCI czasem w innym miejscu odczytaj nazwe a bedzie łatwiej pmóc.

Dzieki