Poszukuję "pakietu" 8 programów

Witam serdecznie :wink: ,

Poszukuję kilku programów. Wymagania które stawiam to:

- program w 100% legalny i darmowy

  • menu w języku polskim

  • wysoka skuteczność

  • niskie obciążenie systemu

A teraz do rzeczy :smiley:

Interesują mnie następujące programy:

1. Defragmentator dysków (obecnie: IObit Smart Defrag 1.10)

2. Firewall (obecnie: produkt ze stajni Ashampoo)

3. Komunikator (obecnie: Gadu-Gadu Wersja 7.7.0 [build 3746])

4. Uniwersalny konwerter (obecnie: FormatFactory + Any Video Converter)

5. Katalogowanie i obróbka zdjęć (obecnie: Picasa 3) dodam, że chodzi mi jedynie o podstawowe funkcje korekcji.

6. Obróbka plików audio (obecnie: Audacity)

7. Odtwarzacz video (obecnie: BRAK, poprzednio: PowerDVD [dostarczony z komputerem] oraz “zapomniałem” :|)

a dodatkowo/ewentualnie:

8. Odtwarzacz audio (obecnie: AIMP2), cholernie kusi mnie foobar, lecz odpycha mnie od niego angielska wersja językowa.

Proszę o podawanie Waszych typów/propozycji i najlepiej krótkie uzasadnienie.

Tak, wiem wymagania są spore, ale wierzę w Was i Wasze obeznanie w temacie.

Mój komputer to:http://forum.purepc.pl/Laptopy-notebooki-urzadzenia-przenosne-f60/recka-Acer-Travelmate-Tm4002wlmi-t121385.html

System: Win XP Home Edition (sp3)

Z góry dziękuję z zainteresowanie oraz odpowiedzi,

Pozdrawiam,

(…)

  1. Tak jak jest, Smart Defrag - z darmowych nie ma chyba nic lepszego, jest też UltraDefrag ale po angielsku

  2. Comodo Personal Firewall Pro - bardzo dobry, lekki firewall, z bogatymi opcjami konfiguracji, nie potrzeba nic więcej

  3. Tlen lub Miranda - obydwa nie żżerają pamięci z tym że Miranda pozwala na skonfigurowanie wszystkiego. Jeżeli chodzi o prostotę to wygrywa Tlen, instalujesz i już wszystko działa. Z mirandą trzeba się trochę namęczyć z pluginami i konfiguracją ale efekty są opłacalne.

  4. Media Coder http://shp.net.pl/modules.php?name=News&new_topic=199 (ew. Super@ ale jest po ang.)

  5. Tak jak jest, Picasa

  6. Tak jak jest, Audacity

  7. SubEdit Player, KMPlayer, Gom Player, VideoLan - każdy lubi co innego

  8. Polecam Foobar, mimo angielskiego interfejsu

  1. JKDefragGUI - oprócz defragmentacji dodatkowe przydatne funkcje

  2. FastStone image Viewer - do obróbki fotek super :slight_smile:

reszta jak podał Raffael

  1. Piriform Defraggler - lżejszy i moim zdaniem wydajniejszy od IOBit

  2. COMODO FireWall (bardzo skuteczny) lub lżejszy ale mniej skuteczny PC Tools Firewall (PS: Ashampoo to syf, sprawdz w rankingach - zwykle ma 3 miejsce od tyłu)

  3. AQQ 2 lub Konnekt (dla mniej doświadczonych) lub Miranda IM (dla tych bardziej obcykanych)

  4. FormatFactory i XMedia Recode (dla mniej doświadczonych) / Dla zaawansowanych nie ma czegoś takiego jak uniwerslany!!

  5. … tutaj nie wiem co polecić innego. Dla mnie Picassa jest strasznie ciężka i korzystam z wbudowanej opcji w IrfanView ale to nei to samo co katalogowanie z prawdziwego zdarzenia jednak mnie wystarczy.

  6. Audacity 1.3.6 Beta (znacznie lepsza od wersjie stabilnej), Wavosaur (postable)

  7. Bezkodekowy i portable - SMPlayer (GUI na MPlayera) / korzystający z kodeków systemowych - Media Player Classic Home Cinema [można mieć obydwa w systemie bez obawy o jakiekowiek zgrzyty)

  8. AIMP2 lub foobar200

Jeżeli jednak przeżyjesz ten angielski to:

  1. Super@ http://www.erightsoft.com/SUPER.html

  2. Tak jak pisze mymaney, do obróbki podstawowej i przeglądania b.fajny ale nie wiem czy posiada wszystkie funkcje Picassy.

  1. Smart Defrag

  2. Comodo

  3. AQQ2

  4. Super ©

  5. Picassa

  6. Audacity

  7. K-lite Mega Codec Pack - zawiera wszystkie kodeki i bardzo lekki Media Player Classic Home Cinema

  8. AIMP2

Moim skromnym zdaniem zmien te pkt:

  1. Comodo (bez uzasadnienia, zobacz sobie testy i opinie).

  2. Uzywasz komunikatora do rozmow tekstowych - zdecydowanie Miranda (z plugin’em smaily i skinem Aero bliss mod 4). Tlen - jesli chcesz czegos wiecej (3-krotnie wieksze zuzycie ramu, ale emotikony bedziesz mial animowane :wink: ).

  3. Najnowszy InfranView - szybkosc dzialania, bardzo dobre podstawowe funkcje korekcji (szczegolnie “automatycznie dopasuj kolory”, lagodzi bledy fotografa-amatora), nie zasmiecanie rejestru (jak w przypadku aplikacji google).

  4. KMPlayer z zestawem kodekow XP Codec Pack 2.4.6 i Real Alternative (player nie ma sobie rownych, zestaw kodekow ma wszystko co trzeba)

  5. WinAmp Light z plugin’em Orban ACCPlus. Wiem. Foobar lepszy, ale mnie drazni rozbudowany korektor dzwiekowy bez gotowych ustawien (np. rock, pop, itp.), bo nie jestem Doda ze sluchem absolutnym :wink: Jezeli to Ci nie przeszkadza, to ang. interfejs z pewnoscia tez nie bedzie…

Do tego Go-OO 3.0.19 i Avast free albo AVG Free (albo Avira Free) i powinno byc ok.

Do wszystkich, ktorzy twierdza, ze sie myle: Tak jestem w bledzie!

  1. AQQ, Miranda IM, Tlen (najlepsze propozcyje, najwięcej dodatków, zgodność z GG)

6, 8. AIMP2, prówałem paru innych i nic do niego się nie umywa.