Poszukuję pamięci ram 8GB w jednej kości

Poszukuję 8GB RAM.Co myślicie o RAMie GeIL Dragon RAM 8GB (1x8GB) 1600MHz CL11 ??

Celuj w CL10

A jaka jest różnica miedzy CL 10 a 11?

Zależy od reszty sprzętu.

Im mniejsze CL (CAS Latency), tym szybsza pamięć.

Często w parze z wyższą częstotliwością idzie większe CL.

Najlepiej przy częstotliwości 1600MHz kupić RAM z CL9, a można wyrwać jeszcze szybsze.

A jaki mas procesor, płytę główną?

Procesor : QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 955, 3200 MHz (16 x 200)

Pyta Główna : Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H

Nie jest powiedziane, że te pamięci pójdą z Phenomem w 1600 MHz, zrób sobie jakieś testy jeśli masz kogoś od kogo możesz pożyczyć pamięci, bo w przypadku tych procesorów to loteria.

Opóźnienia w przypadku Phenomów nie mają znaczenia. Lepiej kupić pamięci o wyższym taktowaniu.

1600MHz osiągnie większość procków na AM3. Problemem jest już 2000MHz.

Oficjalnie Phenom II obsługuje do 1333Mhz i dość często robi problemy, niebieskie ekrany, resety i inne cuda powyżej 1400 - 1450MHz wszystko oczywiście zależ od sztuki i w przypadku BE jest większe prawdopodobieństwo, że podkręcanie się uda. Ale obsługa szybkiego RAM’u zaczyna się u AMD tak na prawdę od Bulldozera. Podsumowując jest bardzo prawdopodobne, że w tym przypadku uda się uruchomić pamięć na 1600Mhz ale nie jest to reguła, ani producent(AMD) tego nie gwarantuje.

Ja mam juz 3 sztuki KHX1800C9D3/2G i jest wszystko ok . Tylko teraz chcę 8GB do ostatniego slotu wolnego.

Skoro tak, to szukaj kości 1800MHz do kompletu, w wypadku zmiany procesora, pójdą 1800 lub wyżej. Różnica w cenie będzie niewielka.

bardzo ciężko jest znaleźć taką samą . A każda 1800 będzie pasować do tego procka i płyty?

Lepiej mieć jedną kość wyżej taktowaną lub taktowaną tak samo, niż kość o gorszych parametrach od reszty. Jeśli pojawi się możliwość wykorzystania wszystkich z pełną mocą wtedy ta jedna będzie je ograniczać. Teoretycznie powinno wszystko pasować, ponieważ DDR3 to standard i wszystkie pamięci wykonane w tej technologii są hmmm… bardzo podobne do siebie ale jak sam na pewno wiesz nie da się przewidzieć wszystkich problemów z każdą możliwą konfiguracją.