Poszukuje pdobrego programu do usuwania bad sektorów

(foni78) #1

Jak w temacie poszukuje dobrego programu pod Win 7 64 Bit który bedzie naprawiał bad sektory na dysku i tu was perosze o pomoc jaki program bo jest ich dużo a chodzi mi o taki który bedzie robił to dobrze i dokładnie waszym zdaniem .

(Veers) #2

Moja rada: odpuść sobie.Uszkodzony sektor - to uszkodzony sektor. Nic go nie jest w stanie “naprawić”. Remapowanie czy wyłączanie zakresu obszaru z użycia, to rozwiązanie bardziej kosmetyczne niż rzeczywiście skuteczne.

(Przemek18) #3

Według mnie najlepiej jak najpierw skopiujesz dane w bezpieczne miejsce,ponieważ dysk padnie i trudno będzie odczytać z niego dane koszt odzyskiwania danych ok 400-1000(w zależności jak ten dysk miał dużo bad sectorów),i myśl o nowym dysku mądry polak po szkodzie :smiley:

(falcon89) #4

Bad sektorów (fizycznych) nie da się usunąć (jest to fizyczne uszkodzenie powierzchni talerza).

Można próbować zerowania ale zapewne wystarczy to na krótką metę (uszkodzenie będzie się powiększać).

(Lubsztor) #5

Najpierw skopiuj wszystkie dane na inny dysk zanim padnie, potem możesz podjąć ryzyko i wyzerować dysk - o ile są to błędy logiczne to znikną a jeżeli są to błędy fizyczne to prawdopodobnie będzie ich jeszcze więcej po takim zerowaniu.

(foni78) #6

dysk ten służy tylko jako dodatkowa przechowalnie nic aż bardzo przydatnego jeszcze chodzi i chciałem go troche "podremontować " uszkodzenia są chyba logiczne bo HDD Regenerator je łapie i naprawia ale tak tydzien max dwa pochodzi i pojawiaja sie komunikaty że sa problemy z dyskiem ale on dalej działa .

(rgabrysiak) #7

Działa, działa aż w końcu padnie, w najmniej odpowiednim momencie :wink:

(falcon89) #8

Wrzuć SMART dysku http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (zakładka Health).

(foni78) #9

w HD Tune w zakładce Health pokazuje coś takiego :

(01) Raw Read Error Rate 1 1 51 10854 Failed , reszta jest ok .

(Przemek18) #10

Lepiej skopiuj z niego dane,jest za dużo błędów z tego co napisałeś,w każdej chwili padnie ten dysk i po danych