Poszukuje pdobrego programu do usuwania bad sektorów

Jak w temacie poszukuje dobrego programu pod Win 7 64 Bit który bedzie naprawiał bad sektory na dysku i tu was perosze o pomoc jaki program bo jest ich dużo a chodzi mi o taki który bedzie robił to dobrze i dokładnie waszym zdaniem .

Moja rada: odpuść sobie.Uszkodzony sektor - to uszkodzony sektor. Nic go nie jest w stanie “naprawić”. Remapowanie czy wyłączanie zakresu obszaru z użycia, to rozwiązanie bardziej kosmetyczne niż rzeczywiście skuteczne.

Według mnie najlepiej jak najpierw skopiujesz dane w bezpieczne miejsce,ponieważ dysk padnie i trudno będzie odczytać z niego dane koszt odzyskiwania danych ok 400-1000(w zależności jak ten dysk miał dużo bad sectorów),i myśl o nowym dysku mądry polak po szkodzie :smiley:

Bad sektorów (fizycznych) nie da się usunąć (jest to fizyczne uszkodzenie powierzchni talerza).

Można próbować zerowania ale zapewne wystarczy to na krótką metę (uszkodzenie będzie się powiększać).

Najpierw skopiuj wszystkie dane na inny dysk zanim padnie, potem możesz podjąć ryzyko i wyzerować dysk - o ile są to błędy logiczne to znikną a jeżeli są to błędy fizyczne to prawdopodobnie będzie ich jeszcze więcej po takim zerowaniu.

dysk ten służy tylko jako dodatkowa przechowalnie nic aż bardzo przydatnego jeszcze chodzi i chciałem go troche "podremontować " uszkodzenia są chyba logiczne bo HDD Regenerator je łapie i naprawia ale tak tydzien max dwa pochodzi i pojawiaja sie komunikaty że sa problemy z dyskiem ale on dalej działa .

Działa, działa aż w końcu padnie, w najmniej odpowiednim momencie :wink:

Wrzuć SMART dysku http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (zakładka Health).

w HD Tune w zakładce Health pokazuje coś takiego :

(01) Raw Read Error Rate 1 1 51 10854 Failed , reszta jest ok .

Lepiej skopiuj z niego dane,jest za dużo błędów z tego co napisałeś,w każdej chwili padnie ten dysk i po danych