Poszukuje pewnego programu do kompresowania!

Poszukuje pewnego programu taki zeby naprzyklad: Gra ma 5.5+gb i chcial bym jak zapakowac sprawdzanym programem tak aby sie zmiescila na plyte dvd. Dawajcie linki albo nazwy.

Tak ciężko samemu poszukać ?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=3

Wybierz to co Tobie odpowiada.

Spróbuj najpierw 7-zipem.

Takie cos to juz juz se znalazlem ale nie wiem ktory program da rade zmniejszyc okolo 2gb =.=

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Jak pisałem wyżej spróbuj 7-Zipem on chyba najlepiej kompresuje.

A jak się nie uda to podziel na dwie płyty :stuck_out_tongue:

Po to zrobilem posta żeby się dowiedziec bez sprawdzania każdego programu po kolei tylko żeby ktoś dał link, nazwe ze sprawdzanym programem :slight_smile:

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

Ponadto na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Uważaj bo tak ewidentne lenistwo może zniechęcić również pomagających :?

KGB Archiver

lipa, lipa, lipa

a ten długo pakuje

Ja polecam program WinUHA. MA bardzo wysoki stopień kompresji danych. Kiedyś spakowałem tak dla próby grę co zajmowała ok 1200 MB a po spakowaniu 250 MB :wink:

http://www.klaimsoft.com/winuha/

Ile trwała operacja? Na jakim komputerze?

Odpowiedz: Nie wiem. To zależy. Komp kompowi nie równy. Ale na twoim pójdzie to na pewno szybciej niż na moim. Pozdro :wink:

Jedne pliki są bardziej podatne na kompresje inne mniej, jeśli chodzi o 7zip to ma on bardzo dobrą kompresję jeśli zastosujemy wyjściowy typ archiwum w formacie *.7zip.

Stwórz sobie katalog z kilkudziesięcioma plikami graficznymi *.BMP spakuj go przy najwyższym stopniu kompresji dowolonym archiwizatorem np. do popularnych archiwów ZIP czy RAR i zobaczysz jak drastycznie zmniejszy się rozmiar pliku spakowanego w stosunku do rozmiaru oryginalnego folderu. Teraz zrób tak samo dla plików graficznych *.JPG, a zobaczysz że różnicy praktycznie nie widać.

To, że gra zajmująca 1200 MB spakowała się do 250 MB można zawdzięczać głównie temu, że składała się ona z typów plików, które były bardzo podatne na kompresję. Sam paker nie mógł dać tutaj tak drastycznej różnicy w porównaniu z innym pakerem.

Weź ściągnij WinUha i spakuj coś 7-zipem, WinZipem, WinRAR, i WinUHA i porównaj. Róznica będzie wielka :wink:

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 14:29

Rozumiem, że mówisz tutaj o jakimś innym typie archiwum, rodzimym dla tego programu - wtedy mogę się zgodzić. Jednak do zwykłego archiwum ZIP czy 7zip program nie spakuje danych aby była taka kolosalna różnica rozmiaru. Napisz mi proszę jakie rozszerzenie ma domyślne archiwum tego programu - ciekawi mnie jak bardzo ten format jest rozpowszechniony i czy inne archiwizatory go rozpakują.

Pozdrawiam.

ZIP i RAR to formaty rozpowszechnione i przereklamowane :wink: tak jak i Windows czy Office. WinUHA posiada swój własny format *.uha

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 16:03

a poza tym 7zip ma swój format, WinRAR swój a WinZip swój. :wink: