Poszukuję płyty głównej z PCIe i AGP Universal

Cześć. Potrzebuję płyty głównej, która najlepiej by spełniła moje potrzeby. Potrzeby te są naprawdę specyficzne, dziwaczne wręcz, dlatego nastawiam się na niepowodzenie poszukiwań. :wink: Wolę jednak na wszelki wypadek zapytać.

Czym miałaby charakteryzować się najwłaściwsza dla mnie płyta? Musi mieć podstawkę LGA775 (zamierzam wsadzić w nią procesor Pentium Extreme Edition 840), kilka gniazd PCI, gniazdo AGP Universal (chcę użyć swojej Voodoo 5, a potrzebuje ono slotu AGP dającego napięcie 3,3V). I tutaj pojawia się naprawdę problematyczna rzecz - gniazdo PCI-Express. Przydałoby się jedno takie na płycie głównej, gdyż zamierzam w przyszłości użyć kontrolera USB 3.0. Niestety kontrolery takie wykorzystują PCIe, a o wersjach na stare PCI można pomarzyć.

Znajdzie się jakaś porządna płyta główna z wymienionymi wyżej cechami? Obecność PCI-Express można pominąć, ale dobrze by było jednak mieć takie coś (marzenia). :wink:

mażyciel :smiley: ,przykro mi twa prośba jest nie do spełnienia,nie ma płyty pod AGP i PCI-E która ma natywną obsługe USB 3.0 ,dającą obsługe kontrolera USB 3.0 ,(chyba) jedną z ostatnich płyt mającą AGP i PCI-E była płyta pod AM2,ach karta Vodoo aż się łezka kręci ,to były kiedyś karty :).

Jedyna firma która wypuszczała mutanty (AGP + PCIe) to badziewny ASrock.

Kiedyś tak ,dziś raczej wspaniały As Rock ,nie ma się co dziwić w końcu to filia ASUSA ,płyty tanie ,stabilne,dobre OC i dobrze doposażone,wręcz idealne na polską kieszeń.