Poszukuję- Program do podziały ramu

(Bmw245) #1

Witam.

Nie jestem na tym forum pierwszy raz i wiele razy mi one pomogło ale nie miałem takiej potrzeby proszenia o cokolwiek. Dzisiaj zetknołem się z problemem który mnie przerósł. Teraz przybliżę sedno sprawy. Potrzebuję programu który "przeniesie" (przydzieli) ram główny z płyty na ram zintegrowanej karty graficznej. Zmieniałem ustawienia w biosie ale to nic nie daje. Karta graficzna otrzymuje tylko 8 RAM z płyty i ni jak nie potrafię tego zmienić. I właśnie dlatego potrzebuję programu który będzie systemowo przydzielał więcej ram karcie graficznej.

Ps pracuje na xp. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły, to proszę pisać.

Pozdrawiam Stały Czytelnik

(adam749) #2

Takie coś jest tylko możliwe w zintegrowanych grafach z mobo i jest to najczęściej w lapkach.

(Bmw245) #3

Program miał by działać na komputerze stacjonarnym 512 ram 3 GHz proc taki standard

(Bmw245) #4

A może jakiś emulator co Wy na to ?? Przez którego ustawiało by się właściwości grafiki ?

(adam749) #5

Nie ma czegoś takiego.

Programem to jak by był to można by tylko zmniejszyć ilość pamięci, ale żeby zwiększyć to musi być skąd......

(Bmw245) #6

Ah nie czajisz o co chodzi Nie chce zwiększyć tylko przeznaczyć więcej pamięci z płyty na grafike bo biosowskie shader ramy nie działają prawidłowo i chodzi o to zeby integrowana karta graficzna otrzymała więcej przestrzeni buforowej z kości ram wpiętych w płyte. Normalnie dzieli się to automatycznie ale u mnie coś nie trybi. Pozdro