Poszukuję- Program do podziały ramu

Witam.

Nie jestem na tym forum pierwszy raz i wiele razy mi one pomogło ale nie miałem takiej potrzeby proszenia o cokolwiek. Dzisiaj zetknołem się z problemem który mnie przerósł. Teraz przybliżę sedno sprawy. Potrzebuję programu który “przeniesie” (przydzieli) ram główny z płyty na ram zintegrowanej karty graficznej. Zmieniałem ustawienia w biosie ale to nic nie daje. Karta graficzna otrzymuje tylko 8 RAM z płyty i ni jak nie potrafię tego zmienić. I właśnie dlatego potrzebuję programu który będzie systemowo przydzielał więcej ram karcie graficznej.

Ps pracuje na xp. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły, to proszę pisać.

Pozdrawiam Stały Czytelnik

Takie coś jest tylko możliwe w zintegrowanych grafach z mobo i jest to najczęściej w lapkach.

Program miał by działać na komputerze stacjonarnym 512 ram 3 GHz proc taki standard

A może jakiś emulator co Wy na to ?? Przez którego ustawiało by się właściwości grafiki ?

Nie ma czegoś takiego.

Programem to jak by był to można by tylko zmniejszyć ilość pamięci, ale żeby zwiększyć to musi być skąd…

Ah nie czajisz o co chodzi Nie chce zwiększyć tylko przeznaczyć więcej pamięci z płyty na grafike bo biosowskie shader ramy nie działają prawidłowo i chodzi o to zeby integrowana karta graficzna otrzymała więcej przestrzeni buforowej z kości ram wpiętych w płyte. Normalnie dzieli się to automatycznie ale u mnie coś nie trybi. Pozdro