Poszukuję programu do automatycznego ustawiania geometrii

(Kamyks1) #1

Poszukuje programu do automatycznego ustawiania geometri obrazu:

TILT,TRAPEZOID itd. Chce aby program sam mi to ustawił w monitorze mam NEC 19 cali MultiSync 950+

(Adarek) #2

Nie ma takiego.

(jaru_r) #3

Tak, jak pisze Phylby - nie ma takiego programu. Monitor wyregulować trzeba sobie samodzielnie. Można pomóc sobie programami wyświetlającymi plansze testowe, np:

:arrow: Nokia_Monitor_Test_2

:arrow: Tester_Monitora_2

(Kamyks1) #4

A ja właśnie słyszłaem że jest :smiley: I nie wiem co zrobić bo za Chiny nie mogę dokładnie wyregulować.

(Kosior6) #5

kamoreks

Czasami jest tak że idelanie nie wyregulujesz. U mnie ti u tam odstaję troszeczkę ale to raczej w pracy nie przeszkadza, ustaw tak jak sie da najlepiej i już :smiley:

(Adarek) #6

Nie ma .:smiley:

Jak słyszałeś to podaj . Zapytaj się tego od kogo słyszałeś i jutro odpowiedz :smiley:

Automatyczne ustawianie paremetrów jest w monitorach LCD. ( I to nie jest program zainstalowany w kompie tylko specyjalny układ elektroniczny wbudowany w monitor)

Ale nie geometrii . Bo w nich ten problem nie występuje. :lol:

(Kamyks1) #7

To jest jakiś program firmy CTX od monitora CTX. Jeżeli ten co mi mówił znajdzie go to mi da w czwartek:D PS:Znacie jakieś srony z opisami i testami monitorów LCD 19 . Bo słyszałem, że są jakieś różnne matryce.

(Adarek) #8

Wyrażaj sie jasniej

Co to znaczy:

??

To monitor LCD firmi CTX ??

A na początku jeszcze coś innego :

Program od NEC do CDX ???????????????

Bzdury jakieś Ci wyjdą.

Ps .

TY masz monitor LCD ??

Jeśli tak ,to błędy geometri obrazu powinny być nie zauważlne/minimalne.

Jesli jest inaczej monitor jest do du ...

Lepiej go odać i wymienić na inny.

(Kamyks1) #9

MAM CRT NEC 19 cali. Ale gościu powiedział, że ma program od Monitora CRT CTX program. Tylko nie wie czy go jeszcze ma na dysku/płycie i jak znajdzie to mi da. Mówił że ustawiło mu prawie idealnie geometrię.

I że są dwa typy ustawiania AUTO i MANUAL ustawia się po kolei wszystko. Jest to program przeznaczony do CTX więc nie wiem czy będzie działał na NECU ale na LG napewno działał. Pytam się bo nie pamiętał nazwy a takto poszukał bym w necie go.