Poszukuję programu do blokowania zapisywaniu zdjęć na kompa


(Spoxi13) #1

Witam,

Na blogu umieszczam zdjęcia, które są moją własnością i chcę

uniemożliwić kopiowanie ich (czy zapisywanie) przez osoby trzecie.

Innymi słowy: chcę, żeby służyły tylko do oglądania i nie wychodziły

poza bloga. Czy jest na to jakiś sposób? Pozdrawiam!

Czytałem w necie coś o wprowadzonym skrypcie blokujący prawy klawisz myszy ale nie wiem jak go zrobić bo nie znam się na tym ;/ Są może jakieś inne sposoby?? Lub ktoś pomógł by mi pomóc stworzyć takie coś?

Blokada menu


(Phanyx) #2

Jasne, że można se napisać javascripta na blokowanie prawego i każdego innego przycisku myszy, ale nie ma się co łudzić - każdy wie, gdzie ma na na klawiaturze PrintScreen i gdzie w Windowsie ma MS Painta. Swoją drogą zdjęcia HD w .bmp to czysty hardcore.

Wiem, że nijak ta informacja rozwiązała Twój problem. Chciałem Ci tylko uświadomić, że nie tylko wielkie korporacje zmagają się z łamaniem praw autorskich.

Pozdro.

Z drugiej strony ciekawym pomysłem byłoby zablokowanie PrintScreena, ale to i tak na dłuższą metę nie zdaje egzaminu. Prawie nieskończona baza dodatków do Firefoksa też robi swoje.

Weźmy se też tego traviana.pl na przykład, a ściślej kod, odpowiadający za wyświetlanie flag na górze strony:

[/code]

Przy kliknięciu "Zapisz obrazek jako", przeglądarka podąży linkiem: "src="img/un/x.gif" (http://travian.pl/img/un/x.gif), natomiast wystarczy zaznaczyć kursorem Firebuga na którąkolwiek z flag, żeby se wyłuskać link: "url(img/un/fl/flags.gif)" (http://travian.pl/img/un/fl/flags.gif), który naprawdę zawiera obrazki tych flag.

Pozdro #2


(Spoxi13) #3

Ok WIELKIE dzięki za info i pomoc