Poszukuję programu do katalogowania muzyki


(K Organista) #1

Witam wszystkich!

Poszukuję jakiegoś w miarę prostego programu do katalogowania muzyki.

Ostatnio natknąłem się na Melomanię, jednak program ten nie spełnia moich oczekiwań, gdyż przy katalogowaniu składanek nie odczytuje nazwy wykonawcy. Nie wiem czy nie umiem używać tego programu, czy też już tak jest że jeżeli w danym katalogu są utwory różnych wykonawców to program ten ich nie odczytuje tylko w polu wykonawca za każdym razem wstawia "various artist".

Z góry dzięukuję za jakąkolwiek pomoc!


(Rykendo) #2

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … medialnych


(Narv) #3

Rzuć okiem do działu Katalogowanie zasobów multimedialnych na vortalu DP. Są tam zarówno darmowe jak i płatne programy. Bardzo dobrym programem jest Helium Music Manager PL, minusem jest dość wysoka cena za licencję, jednak można było ją wygrać podczas jednego z “polowań na licencje”. Może któryś z darmowych programów z tej listy spełni twoje oczekiwania.


(grand) #4

Z czystym sumieniem polecam MPEG Audio Collection - obsługa wielu formatów audio, wersja PL, darmowy, możliwość eksportu zestawień do formatów txt, html i dif (arkusze kalkulacyjne), tworzenie kilku kolekcji jednocześnie (np. dla kilku użytkowników), wbudowana wyszukiwarka plików/folderów dodanych już do kolekcji, generowanie statystyk, do programu możemy dodawać pliki bezpośrednio z płyt CD, DVD czy HDD, posiada narzędzie do tworzenia prostych okładek płyt, wyszukuje duplikaty plików, etc. Przy tym jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Po prostu program godny wypróbowania :smiley:

strona domowa :arrow: klik


(K Organista) #5

MPEG Audio Collection to jest to czego szukałem - prosty a za razem bardzo ergonomiczny, no i posiada te funkcje na których najbardziej mi zależy. Jedyną wadę jaką zauważyłem to trochę toporny interfejs ale generalnie program jest OK. Wielkie dzięki Grand, masz u mnie browara :slight_smile: