Poszukuję programu do kontrolowania stopnia ładowania baterii w laptopie

Hej!

 

Poszukuję dobrego programu, który pomoże mi kontrolować poziom baterii. Chodzi o to, żebym mogła sobie ustawić ładowanie np do 85 procent i nie więcej. Może wystarczy jakieś rozszerzenie czy coś tam pobrać, ale nie potrafię nic znaleźć, żeby to z miejsca ustawić. Mam Windowsa 8 i Ultrabooka U310 od Lenovo.

 

z góry dziękuję za pomoc miłych forumowiczów :))

 

pozdrawiam!

 

Ania

Ja posiadam laptop Lenovo B570e, i na płycie ze sterownikami miałem dołączony program Lenovo Power Management, który posiadał taką możliwość. Proszę zobaczyć na płycie ze sterownikami od producenta, coś tam na pewno będzie  :slight_smile:

nie mam płyty ze sterownikami, bo Ultrabooki to takie laptopki bez wejścia na płyty:)

A istnieje w ogóle program który pozwoli Ci naładować baterie do zamierzonego poziomu ?

Kto ładuje baterię do odpowiedniego poziomu? Po co?!

 

Jeżeli korzystasz z komputera ładujesz do 100% w trakcie pracy lub w stanie bezczynności, a jeżeli nie przemieszczasz się z komputerem to wyjmujesz baterię i zasilasz prądem zmiennym.

 

tak istnieją, czytałam dużo o dbaniu o baterię i nie powinno się jej ładować do 100 procent, tak samo jak nie powinno się jej rozładowywać do końca. Ja nie mogę wyciągnąć mojej baterii bo mam ultrabooka. Czy może ktoś mi pomóc?