Poszukuje programu do masowej aktualizacji plików worda

(Mati Maja) #1

Witam,

Poszukuję programu, który potrafiłby zmienić automatycznie w kilkunastu plikach worda jakiś element np: stopkę.

Problem jest taki ze mam kilkaset plików worda i we wszystkich musze zmienic jeden i ten sam element a nie mam czasu na otwieranie każdego pliku z osobna i wklejanie ciągle tego samego.

Proszę o pomoc osoby znajęce jakies programu do tego celu.

Pozdrawiam

(Krzysiel) #2

mozna to zrobic na dwa sposoby …

1. Otwierac kazdy dokument po kolei i uzyc opcji edycja -> zmien

2. Jest taka opcja ze mozna otworzyc to wszystko w taki oto sposob. Otworzyc pierwszy plik. nastepnie wybrac polecenie wstaw -> plik … i jednoczesnie zaznaczyc reszte interesujacych nas plikow a potem standardowo skorzystac z funkcji zmien.

(Mati Maja) #3

Opcja jeden odpada ponieważ akurat ja mam do zmiany nagłówek kilkuset dokumentów który jest w postaci tabeli a opcja zmień zadziała tylko do zawartości tabeli a nie zamieni jednego rodzaju tabeli na inny

Co się tyczy opcji nr 2 to też ona nic nie daje bo co z tego że wstawie kilka plików do jednego a potem i tak będę musiał je dzielić na nowo żeby je przywrócić do postaci pierwotnej (będę miał jeszcze więcej roboty - wiec nie jest to żadne ułatwienie a wręcz przeciwnie tylko bardziej komplikuje wszystko). Aha i też tak jak wyżej nie da się zmienić nagłówka w postaci tabelli na inną tabelą ponieważ opcja znajdź -> zmień działa tylko do tekstu.

Może ktoś zna jakieś inne rozwiązanie mojego problemu, albo jakiś programik jeśli taki w ogóle istnieje

(Monczkin) #4

nie sądze, żeby coś takiego istaniało - chyba będziesz musiał robić to ręcznie