Poszukuję programu do nagrywania radia z programatorem


(Rtylza) #1

Witam serdecznie.

Poszukuję programu do nagrywania dźwięku z radia internetowego (odtwarzanego w Winampie), który ma w sobie programator i pozwala zapisać dźwięk o określonych godzinach.

Chodzi mi o to, że radio grałoby np. przez cały dzień, a program zgrałby dźwięk od godz. 17.00 do 18.00 bez mojego udziału.

Czy jest może taki program?

Pozdrawiam serdecznie.


(Chillout) #2

Komputer i tak będzie włączony, więc daleko nie trzeba szukać.

Odtwarzacze:

Winamp z pluginem do nagrywania: Plugin: http://sourceforge.net/project/showfile ... _id=258843 (Obydwie wersje językowe)

Radiosure : http://www.programosy.pl/program,radiosure.html (Wersja PL)

Screamer Radio : http://www.screamer-radio.com/download/ (Wersja PL)

Nexus Radio : http://www.nexusradio.com/download.php (Wersja ENG)

Odtwarzacze dzielą automatycznie utwory, jeżeli tylko są podawani wykonawcy przez stacje. Więc audycja od godziny 17 do 18 będzie w jednym pliku. :slight_smile:


(Rtylza) #3

Bardzo dziękuję za pomoc, ale...niestety żaden z tych programów nie posiada "programatora" i chcąc nagrać audycję musiałbym siedzieć przed komputerem, żeby kliknąć przycisk "nagrywaj".

A mi chodzi o to, żeby audycja sama się nagrała, gdy np. nie będzie mnie w domu.

Komputer włączę rano, radio również, a gdy mnie nie będzie to o 17.00 audycja nagra się bez żadnego klikania - coś w stylu magnetowidu.

Czy jest to możliwe?


(Kisielek) #4

RarmaRadio - niestety komercyjny ale najlepszy program do radio internetowego. Powyższe mogą się przy im schować.


(Chillout) #5

Wytłumaczę inaczej:

Odpalasz, któryś z programów (najlepiej Radiosure , Screamer Radio niekiedy wyłącza się) przed wyjściem (Niekiedy trzeba tworzyć folder nagrywania tak jak w Screamer Radio i wybrać go w preferencjach). Włączasz swoją stację, włączasz nagrywanie. (najpierw sprawdź na którym playerze stacja podaje wykonawców, różnie to bywa - wtedy pliki będą podzielone wg audycji, utworów itd). Jedziesz :stuck_out_tongue:

Wracasz do domu. Wchodzisz w folder nagrywania i tam powinny być audycje, nagrane utwory (każdy w oddzielnym pliku, więc chyba o to chodziło :slight_smile: ) od godziny włączenia nagrywania i nazwane wg tego jak to stacja podawała.

Odpalasz interesujący plik.


(kamil_w) #6

Coś takiego można zrobić w JetAudio. Włączasz program, wrzucasz na listę odtwarzania plik playlisty z radia, włączasz radio, ustawiasz sobie alarm na 17:00 i w akcji ustawiasz "Rozpocznij nagrywanie". Nie wiem czy w wersji Basic też jest taka opcja, ale w wersji Plus takową mam.


(Rtylza) #7

Bardzo dziękuję za pomoc.

Najlepszy okazał się program Rarma Radio.

Temat zamknięty.