Poszukuję programu do naprawy miniatur zdjęć


(Piotrek2255) #1

Dzień dobry,

mój telefon robi zdjęcia w który albo nie ma miniatur, albo są miniatury zamazane i byłoby pół biedy gdyby było to tylko widoczne na telefonie #-o

Dlatego szukam programu, który w prosty sposób to naprawi.

Pozdrawiam


(Bogdan_G) #2

Sposób na xp, vista i win 7 http://www.hotfix.pl/naprawa-wyswietlan … 7-a259.htm


(cinkibolek) #3

Ale to nie ważne jakie telefon czy aparat robi miniatury (jeśli w ogóle robi), ale jeśli robi to on to robi dla siebie do podglądu w urządzeniu. Natomiast po ściągnięciu zdjęć do komputera, Windows sam robi miniatury z dużych normalnych zdjęć. Więc albo zastosuj podane wyżej metody aby odbudować miniatury w windows, albo po prostu przeczyść CCleanerem zaznaczając w nim stosowną opcję usunięcia miniatur zdjęć, wtedy zostaną odbudowane.


(Piotrek2255) #4

Właśnie u mnie tak nie jest, jeśli przekopiowuję zdjęcia z telefonu to miniaturki na komputerze są identyczne z tymi na telefonie.

Próbowałem czyścić pliki thumbs, czyścić cleanerem i nadal to samo, wyłączyłem buforowanie i usunąłem thumbs też to samo. #-o


(deFco247) #5

Niekoniecznie.

Format JPEG pozwala na zapisanie w jego danych Exif miniaturkę zdjęcia, która jest przez Eksplorator Windows i niektóre przeglądarki zdjęć wczytywana zamiast pełnowymiarowego zdjęcia.

Można więc teoretycznie stworzyć plik JPEG z miniaturką wyglądającą zupełnie inaczej niż pełnowymiarowe zdjęcie po przeskalowaniu do wymiarów miniaturki.

Przykład: http://wstaw.org/m/2012/11/09/thumb_demo.jpg

Czarno-biała szachownica. Miniaturka przedstawia czerwono-niebieską szachownicę, która powinna być widoczna w Eksploratorze Windows w widoku miniaturek.

Miniaturki tworzone w aparatach fotograficznych słabej jakości (czyli np. w komórkach) zazwyczaj nie najlepiej wyglądają, ale da się je podmienić lub całkiem usunąć z pliku (dzięki temu staje się on mniejszy o ok. 10kB).

Co do rozwiązania problemu:

 1. Pobierz program jhead.exe z tej strony: http://www.sentex.net/~mwandel/jhead/

 2. Otwórz Notatnik i wklej do niego:

  @echo off

  cd “%~dp0”

  jhead -dt %1*.jp*

  pause

Zapisz to jako typ Wszystkie pliki pod dowolną nazwą, ale z rozszerzeniem .cmd.

Powstały skrypt i plik jhead.exe muszą się znajdować w tym samym folderze.

 1. Na powstały skrypt przeciągnij ikonkę folderu zawierającą zdjęcia. Powinna się wyświetlić lista plików, z których zostały usunięte miniaturki.

 2. Odbuduj miniaturki wg metody z linku podanego przez @libros.