Poszukuje programu do obslugi skanera


(Biwenter Pl) #1

Witam

poszukuje programu który by obsługiwał skaner ale najważniejsze by można było zmieniać czas ekspozycji jeszcze przed zeskanowaniem

W aparacie jest to łatwe bo samemu można ustawić czas ekspozycji przed zrobieniem zdjęcia,a jak to zrobić w skanerze?

Bardzo proszę o pomoc...

Dzięki


(Marcinch7) #2

:roll:

a jaki masz skaner


(Biwenter Pl) #3

W sumie to nie jest mój skaner tylko kolegi, ale jeden jest w urządzeniu wielofunkcyjnym HP 1210 a drugi to skaner Canona (modelu nie pamiętam)

Kolega jest na grafice i potrzebny mu program dzięki któremu będzie można ustawić sobie różne czasy ekspozycji przed zeskanowaniem... Nie wiem czy to chodzi dokładnie o program o obsługujący konkretny model skanera, bardziej bym obstawiał jakiś program do obróbki grafiki, ale ja jestem na sieciach wiec się nie znam :slight_smile:


(fiesta) #4

sheliak czy w skanerze można w ogóle zmieniać czsy ekspozycji ??


(Biwenter Pl) #5

:smiley: Też się nad tym zastanawiałem, ale skoro gość z grafiki szuka czegoś takiego to chyba coś można tam można takiego zrobić... Choć ja bym podszedł do problemu tak... W aparacie można zmieniać czas ekspozycji bo tam chodzi o jak najlepsze naświetlenie kliszy (matrycy), a tu raczej bym kombinował coś ze zwiększeniem jakości (dpi), tak na chłopski rozum to jeśli zwiększe dpi to głowica w skanerze będzie wolniej się przesuwać bo dokładniej skanuje każdy kawałek obrazka, przez co tez dłużej naświetla konkretne miejsce... Ale nie mam zielonego pojęcia czy jedno z drugim ma coś wspólnego :smiley:


(fiesta) #6

Może w specjalistycznych skanerach ale nie w tych do użytku domowego.

Skaner jest urządzeniem obrazującym ale ma niewiele wspólnego z aparatem tylko raczej z kserokopiarką. Tam nie ma matrycy czy kliszy więc raczej nie ma mowy o czasach ekspozycji

8)


(JNJN) #7

sheliak

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN