Poszukuję programu do odswieżenia pamięci RAM

(system) #1

Chciałbym odswieżyć moją pamięć RAM.

Miałem program Error Repair Professional, ale on wymagał wykupienia licencji. Proces odswieżenia mojej pamięci RAM na chwile obecną potrzebuję wykonać jednorazowo więc poszukuję czegoś darmowego. Nie jestem zabardzo obeznany w nazwach tych programów więc może znajdzie się coś na stronie dobrychprogramów.

Z góry dzięki za pomoc.

(mati75) #2

programy tego typu w systemach powyżej windows 2000 nic nie dają

(system) #3

Widzisz mam taki problem.

Posiadam tylko 512MB RAM trochę mało, ale to już półroczny laptop.

Mam gierke Test Driver Unlimited. U mojego kuzyna ta gra chodzi. Ma tyle samo Ram co ja, taką samą kartke graficzną i ja mam od niego procesor prawie dwa razy lepszy, a przy próbie uruchomienia gry wyskakuje mi "Not enough system memory!". Gra potrzebuję ok. 17GB wolnego miejsca na dysku w którym jest zainstalowana, żeby ją odpalić, ja mam zapas 28GB więcej. Na jednej stronce wyczytałem, że może to być spowodowane wieloma procesami co obciąża RAM więc wszystko powyłączałem: przeglądarki, programy anty-virusowe i inne nic to jednak nie dało. Wyczytałem również że można spróbować z programem do odwieżania RAM i właśnie szukam takiego.

"Not enough system memory"- da się coś z tym zrobić?

(Szynaw) #4

Fast Ram Clean PRO: http://www.zurawek.com/frc.html

Kiedyś go używałem i potrafił zwolnić duże ilości pamięci RAM, nieraz nawet do 200MB. Jeśli chcesz, możesz go wypróbować, ale musisz liczyć się z tym, że po takim czyszczeniu komputer może działać trochę wolno, gdyż dane wyczyszczone z RAMu są przenoszone do pliku wymiany. Przed użyciem radziłbym jednak zajrzeć do tego tematu:

viewtopic.php?f=7&t=76580

Pomoże on ci w optymalizacji twojego komputera i być może nie będziesz musiał korzystać z programów do czyszczenia RAM.

(system) #5

Zainwestuj w 1 giga dodatkowego ramu a bedziesz mial spokoj na jakis czas, moim zdaniem warto.

(system) #6

Jeszcze z pół roku i będe wymieniał sprzęt bo nie opłaca się wymieniać częsci w Laptopie, a półtora giga ramu to troche za mało, na chwile obecną żeby pograć przez jakiś czas na nowym sprzęcie trzeba mieć conjamniej 2GB. Znam pare gierek i w niektóre grałem u kolegów to minimum wymagań 2GB, a grafa to bajka :slight_smile: Albo strać się już o 4GB :slight_smile: