Poszukuję programu do optymalizacji systemu

Witam,

nie mam aktualnie żadnego programu do konserwacji systemu tj. czyszczenie rejestru i inne pierdoły. Co moglibyście mi polecić?

Zainstaluj JetClean - w pierwszym oknie kreatora kliknij w DECLINE, to nie zainstalują się dodatki. Program stabilny, używam. Na ustawieniach producenta jest bezpieczny. W ustawienia - odzyskaj, nawet utworzysz punkt przywracania systemu. Dużo lepszy czyścioch, niż ccleaner, jeszcze bezpiecznie przeczyści pamięć. Używam parę lat.

Dobrze jest mieć Odkurzacz, choćby portable i użyć raz w miesiącu po aktualizacjach.

możesz też zainstalować to http://www.dobreprogramy.pl/Glary-Utilities,Program,Windows,13276.html często gęsto dają promocję 100% free na ten soft tu http://sharewareonsale.com/shop pozdrawiam

Temat:

http://forum.dobreprogramy.pl/w-komputerze-brakuje-pami%C4%99ci-t470191/

 

Jak widać z tematu nie było żadnej poprawy po zastosowaniu JetClean.

Po nim jeszcze CCleaner oraz Eusing Free Registry Cleaner wykryły śmieci.

Polecam stosować kolejno te dwa programy.

 

Wykonujesz kolejno:

 

  1. Oczyść wszystkie punkty przywracania systemu oprócz ostatniego.

A ile błędnych wpisów w rejestrze pominie ccleaner, po którym bardzo dużo znajdzie jetclean? Nawet w opiniach pod programem na DP, właśnie to jest najbardziej czytelne.

Dobrze, że użytkownik może sam sprawdzić, poczytać i ocenić.

Dodatkowo do rejestru stosuję regseeker portable. Ma też czyszczenie rejestru, błędnych wpisów na panelu dodaj/usuń programy i wiele innych opcji. Tylko korzystać.

 

W czym glary i inne shareware programy, są lepsze od paru bezpiecznych narzędzi? Zwłaszcza kombajny, które niedowidzą jakichś programów, to jak one czyszczą i optymalizują? Wszelkiej maści tweakery, optymizery, tuneup’y, czy przyspieszacze? Dopóki wiele jest przypadków uszkadzania rejestru i nieodwracalnych zmian, to trzeba uważać.

polecam Ci nie używać żadnego programu do optymalizacji, ściągnij sobie tylko Defraggler do defragmentacji i jakiś program do autostartu np. CCleaner, można nim dodatkowo wyczyścić cookies to się czasem przydaje.

 

Po zastosowaniu CCleanera wystarczy dodatkowo przeskanować rejestr za pomocą programu Eusing Free Registry Cleaner

o czym wspomniałem w poprzednim oraz i tym temacie.

Znajdzie jeszcze dużo więcej nieprawidłowych kluczy rejestru niż ten JetClean.

Do usuwania śmieci, w tym plików tymczasowych, polecam Ccleaner. A do sprzątania w rejestrze Eusing Free Registry Cleaner. Uważam też, że bardzo dobre są Auslogics Registry Cleaner, oraz Registry Life.

 

Sama system optymalizuję używając pełnej wersji Ashampoo WinOptimizer 10, który kiedyś zdobyłam w legalnej promocji… Ale instalując programy tej firmy trzeba uważać, aby nie zainstalować zbędnego toolbara i nie zmienić strony startowej w przeglądarkach.

 

Czasem używam też Reg Organizer, który swego czasu był dodany do jednej gazetki komputerowej.

 

Raczej nie polecam Advanced System Care, zwłaszcza w wersji Pro, bo wykrywa strasznie dużo błędów w rejestrze i czasem nie podaje ich dokładnej lokalizacji…